Nowy Mercedes GLA tuż za rogiem

Najmniejszy crossover Mercedesa zadebiutuje 11 grudnia. Oto wszystko, co wiemy na temat nowego GLA.

Nowe wcielenie Mercedesa GLA oficjalnie ujrzy światło dzienne za 9 dni. To już ostatnia istotna premiera Daimlera w tym roku i jednocześnie w tej dekadzie. Na razie musimy zaspokoić ciekawość tylko dwoma zdjęciami poglądowymi. Niedawno ujrzeliśmy sylwetkę auta w półmroku, a teraz zaserwowano nam fragment wnętrza.

Bardzo dobrze wiemy już jak będzie wyglądało wnętrze GLA. Ten model bazuje na kilku innych modelach kompaktowych (A, CLA), więc środek zostanie zrobiony na zasadzie kopiuj-wklej. Opublikowane zdjęcie jest o tyle interesujące, że pokazuje innowację w dziedzinie bezpieczeństwa. System Blind Spot Assist funkcjonuje tu też jako ostrzeżenie o zbliżających się pojazdach w trakcie otwierania drzwi.

mercedes gla teaser 1024x576 Nowy Mercedes GLA tuż za rogiem

Nowy Mercedes GLA ma być jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie kompaktowych SUV-ów na rynku. Od swojego poprzednika będzie aż 10 cm wyższy, co poprawi praktyczność. Czas pokaże, czy nowa generacja będzie tak dużym sukcesem jak odchodzący model.

Bartłomiej Puchała
fot. Mercedes-Benz

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.