Nowy Lexus LS już za miesiąc!

Światowy debiut nowego LS-a nastąpi w styczniu na targach w Detroit.

 

Lexus bardzo długo pracuje nad nowym, flagowym modelem, bo obecna generacja debiutowała aż 10 lat temu, także na targach w Detroit. Ponieważ Lexus dysponuje teraz bardzo nowoczesną platformą GA-L (Global Architecture-Luxury), to nowy LS będzie drugim po LC modelem z niej korzystającym. Nie przeszkadza w tym nawet znaczna różnica w charakterze i wymiarach obu modeli, gdyż ta konstrukcja jest bardzo elastyczna. Będzie na niej oparta właściwie cała gama Lexusów w ciągu najbliższych kilku lat.

 

lexus lf fc concept1 2

 

LS będzie napędzany dokładnie tymi samymi silnikami co obecnie wchodzące na rynek LC, czyli benzynowe V8 o mocy 467 KM oraz hybryda o mocy 360 KM, obydwa do pary z 10-biegowym automatem. Lexus na razie nie zapewnia czy zaoferuje napęd AWD, ale ciężko wyobrazić sobie jego brak w sytuacji, gdy niemieccy konkurenci oferują takie rozwiązania już od dawna.

Design nadwozia także powinien być zbliżony do LC, a bezpośrednią zapowiedzią LS-a był koncept LF-FC (zdjęcia). Debiut zaplanowano dokładnie na 9 stycznia, więc pozostał mniej niż miesiąc oczekiwania.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Lexus

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.