Nowy Hyundai Venue dostanie linię N

Najmniejszy crossover Hyundaia – Venue – będzie oferowany w wersji usportowionej.

Dopiero co minęły echa nowojorskiego salonu, a tu kolejne newsy od Hyundaia. Za oceanem zadebiutował najmniejszy crossover Hyundai Venue, który już ma potwierdzoną usportowioną wersję N-line. Może nie jest to ‘pełne’ N, ale taka wersja także nie jest wykluczona. 

W przeciwieństwie do Hyundaia i30 N-line, w którym znalazł się odpowiedni motor i sztywniejsze zawieszenie, ten crossover raczej będzie się wyróżniał tylko wyglądem. Pewnie dostanie inny grill i zewnętrzny bodykit oraz niewielkie zmiany we wnętrzu. Gama silnikowa nie jest jeszcze znana.

2020 hyundai venue 1 1024x576 Nowy Hyundai Venue dostanie linię N

Venue sam w sobie liczy ledwo 4 metry długości, więc jest sporo mniejszy niż Kona.  Ma przy tym podobne wyposażenie, w którym nie zabraknie zaawansowanych systemów poprawiających bezpieczeństwo. Oprócz tego atutami tego auta są nowoczesny system multimediów z Apple CarPlay i Android Auto oraz ciekawie zaprojektowane nadwozie.

Tym samym Hyundai Venue N-line dołączy do innych modeli koreańskiego producenta takich jak: Tucson N-line i wspomniane i30. Oprócz tego w ofercie są pełnoprawne wersje N jak testowany niedawno i30 N hatchback i fastback. W przygotowaniu już jest Tucson N z silnikiem o mocy grubo ponad 300 KM.

Bartłomiej Puchała
fot. Hyundai

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.