Nowy Hyundai I20 zaprezentowany

Kolejny kompakt z Azji przeszedł całkowite odświeżenie. Nowa generacja Hyundai’a i20 właśnie pojawiła się w sieci. Coś mi się zdaję, że trochę przed oficjalną premierą.

W końcu do genewskiego salonu pozostało jeszcze z 2 tygodnie, ale pewnie takich przecieków będzie coraz więcej. W końcu trzeba podgrzewać atmosferę, bo podczas dni targowych ciężko się przebić. Chociaż w tym roku na halach w Szwajcarii będzie trochę wiało pustkami. Wróćmy jednak do i20.

I20 2020 1 1024x635 Nowy Hyundai I20 zaprezentowany

Patrząc na karoserię ze zdjęć, Hyundai i20 zmieni się diametralnie. Moim zdaniem z ostrymi liniami bliżej mu do Nissana Leaf’a niż do poprzedniej generacji. Połączenie czarnego dachu i kontrastowego lakieru wyjdzie Koreańczykom zdecydowanie na dobre. Dodając do tego dynamiczne światła i ogromny grill, i20 znajdzie na pewno wielu entuzjastów.

Niestety nie znamy projektu wnętrza tego auta, ale trzeba przyznać, że Hyundai zawsze wzorował się na minimalizmie i dość prostym środku unowocześniając je bardzo dobrze skrojonymi nowinkami technologicznymi. Sprawdźcie choćby jak to wygląda w i30.

I20 2020 2 1024x635 Nowy Hyundai I20 zaprezentowany

Pod maską i20 znajdziemy:

  • -1,2 z mocą 84 KM (bez turbo)
  • -1.0 z mocą 100 KM (z turbo)
  • -1.0 z mocą 120 KM (z turbo)
  • -wersja N z silnikiem 1.6 T-GDI

Więcej dowiemy się z Genewy 5 marca, także pozostaje tylko cierpliwie czekać.

Konrad Stopa
fot. Hyundai

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: