Nowy Hyundai Genesis wchodzi na rynek

Niedawno poznaliśmy nowego Hyundaia Genesisa, który ma kontynuować wizję luksusowej limuzyny marki. Model ten głównie liczy na rynek USA oraz Azji, ale w Europie również się pojawi.

Hyundai Genesis ma być najbardziej ekskluzywnym oraz dopieszczonym technologicznie modelem marki w Europie od początku jej istnienia. Hyundai w kluczowych aspektach tworzenia samochodu skupił się na technice, designu, stylu, komforcie i przyjemności z jazdy.

Będzie to możliwe dzięki niecodziennej karoserii, a także sześciocylindrowemu silnikowi GDI o pojemności aż 3,8 litra. Silnik, który generuje 315 KM, sprzężony jest z 8-biegowym automatem oraz napędem na cztery koła. To pierwszy sedan Hyundaia z takim rozwiązaniem. Komfort zapewni zawieszenie wielowahaczowe zarówno z przodu, jak i z tyłu.

 

HYUNDAI GENESIS 06242 2NEUUSOm 1024x682 Nowy Hyundai Genesis wchodzi na rynek

 

W środku, oprócz doskonałych materiałów, znajdziemy sporo elektronicznych gadżetów. Na liście inteligentnych  systemów bezpieczeństwa dbających o kierowcę i pasażerów znalazły się m.in.: inteligentny tempomat, system automatycznego hamowania, system utrzymywania toru jazdy oraz pierwszy na świecie czujnik stężenia poziomu CO2 w kabinie, chroniący kierowcę przed sennością.

Co ciekawe, samochód pojawi się również w Polsce, aczkolwiek tylko w jednej, najbogatszej konfiguracji. To winduje jego cenę aż do 299 000 zł. Dość wysoko jak za Hyundaia…

Konrad Stopa

Fot: Hyundai

 

HYUNDAI GENESIS 07807 4 1024x682 Nowy Hyundai Genesis wchodzi na rynek

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: