Nowości z Francji i Niemiec

W ostatnich dniach w Europie Zachodniej ruszyła sprzedaż nowego Scenica, a Opel zaprezentował odświeżoną Mokkę z literką X.

Kompaktowego minivana Renault można już zamawiać nad Sekwaną. Oferta wystartowała z czterema wersjami: Life, Zen, Business oraz Intens. Dodatkową, najbogatszą wersją na start nowego modelu jest limitowana Edition One. Ceny rozpoczynają się od 23 700 euro.

 

Renault Scenic 2017 1280 0f

 

Jednostki napędowe Scenica mają od 95 do 160 KM i mogą pracować z przekładnią manualną 6b lub automatem EDC 6b lub 7b. Równolegle zadebiutowała także siedmioosobowa wersja Grand Scenic. W Polsce minivan Renault wejdzie do sprzedaży w grudniu, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w styczniu lub lutym 2017 r.

Tymczasem Opel gruntownie odświeżył Mokkę, nadając jej przy okazji przdomek ‘X’. Taką nomenklaturę przyjmą niedługo wszystkie SUV-y niemieckiej marki. Mokka X jest początkiem ofensywy modelowej Opla zaplanowanej na kolejne 4 lata, gdy zadebiutuje aż 29 nowych modeli.


Zmiany małego crossovera obejmują przestylizowanie zderzaków, progów i oświetlenia oraz oczywiście poprawę pokładowej elektroniki i multimediów. Sprzedaż ruszy niebawem, ale ceny nie są jeszcze znane.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Producenci

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.