Nowości z Czech i Włoch

Octavia RS będzie jeszcze mocniejsza niż dotychczas, a gorące plotki mówią o Alfie Romeo Giulia Sprint czyli coupe.

 

Długo zapowiadana wersja Octavii po liftingu została zaprezentowana. Mowa o modelu oznaczonym jako RS 245, występującym jako liftback i kombi. Symbol liczbowy podpowiada o mocy jaką wydobywa z siebie silnik 2.0 TSI czyli 245 KM. Z tym motorem Octavia potrafi osiągnąć 100 km/h w zaledwie 6,6 sekundy, niezależnie w której wersji nadwozia. Z zewnątrz wersja mocniejsza o 15 KM będzie niemal nie do odróżnienia – jedyną zmianą będzie więcej czarnych, lakierowanych elementów. Za miesiąc w Genewie Octavia RS 245 będzie jedną z gwiazd stoiska Skody wraz z Kodiaq Scout i Sportline.

Tymczasem pojawiły się plotki ze źródeł bliskich koncernowi Fiata, że na genewskich parkietach zobaczymy nową Alfę Romeo Giulia w nadwoziu coupe. Tym samym przybędzie nowy rywal dla BMW serii 4 czy Mercedesa C coupe. Ten model prawdopodobnie otrzyma przydomek Sprint według historycznej nomenklatury Alfy Romeo. Pod maską możemy spodziewać się w zasadzie wszystkich silników dostępnych w Giulii sedan za wyjątkiem najsłabszej, 150-konnej jednostki.

 

wcf alfa romeo giulia coupe speculative render alfa romeo giulia coupe speculative render1 e1486133293112 Nowości z Czech i Włoch

 

Bartłomiej Puchała

fot. motor1.com / Skoda

 

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.