Nowości, teasery, zapowiedzi: BMW i Hyundai

Hyundai uraczył internautów zdjęciem najnowszego Santa Fe, a BMW opublikowało zapowiedź serii 8.

 

BMW tym samym rozpoczęło kampanię marketingową poprzedzającą premierę serii 8. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się zdjęcia egzemplarza zupełnie bez kamuflażu, ale oficjalnymi kanałami mamy tylko klasyczne zdjęcie w półmroku pokazujące kilka ciekawych szczegółów. Jednym z nich jest wklęsły pośrodku dach – ewidentny cytat z motorsportu. Widać także pięknie wystylizowane lampy tylne LED idealnie odpowiadające nieoficjalnym zdjęciom. BMW wypuściło też film pokazujący testy torowe nowego coupe odbywające się we Włoszech. Można z nich wywnioskować, że auto będzie dość głośno oznajmiać swoją obecność dzięki mocnej V-ósemce. Wygląda na to, że seria 8 jest już naprawdę na finiszu przygotowań.

 

27023916 10156015209206303 4961364862074773614 o 819x1024 Nowości, teasery, zapowiedzi: BMW i Hyundai

 

Niemal gotowy jest także nowy Hyundai Santa Fe. Dziś opublikowano pierwszy teaser poprzedzający jego premierę. Czwarta generacja dużego Hyundaia wniesie sporo nowinek dotyczących bezpieczeństwa. Jedną z nich jest system monitorowania pasażerów z tyłu – jeśli któryś z nich będzie chciał wysiąść w trakcie jazdy, uruchomi alarm. Także udoskonalony zostanie system automatycznego hamowania przed przeszkodą – będzie działał w parze z ostrzeganiem o pojazdach nadjeżdżających z boku przy cofaniu i w razie potrzeby uruchomi hamulec. Rodzina Santa Fe będzie miała dwóch przedstawicieli: pięciomiejscową wersję oraz siedmiomiejscową. Być może mniejszy model otrzyma inną nazwę, by nie mylił się z większym bratem.

Debiut Hyundaia Santa Fe zaplanowano na marcowy salon w Genewie, ale już w lutym pojawi się oficjalna, obszerna informacja medialna i zdjęcia. Tymczasem BMW wciąż nie ogłosiło kiedy pokaże serię 8, ale sądząc po właśnie rozpoczętej kampanii może się to odbyć szybciej niż myślimy.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Hyundai/BMW

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.