Nowości Skody spod znaku RS

Sportowe Skody w natarciu. Kodiaq RS już niemal gotowy do produkcji, a przyszłość jest jeszcze ciekawsza.

Wydaje się, że Volkswagen lekko poluźnił więzy Skodzie, bo styliści czeskiej marki dostali zielone światło na dwa ciekawe modele nastawione na sportowe osiągi. Pierwszym z nich jest jeszcze cieplutki Kodiaq RS, który lada chwila zostanie zaprezentowany i po kilku miesiącach trafi do salonów.

2019 skoda kodiaq rs teaser Nowości Skody spod znaku RS

Póki co poznaliśmy wnętrze sportowego Kodiaka oraz kilka ciekawostek na jego temat. Będzie to pierwsze auto Skody z 20-calowymi felgami w standardzie. Silnik to turbodiesel 2.0 biTDI z dwoma turbinami o mocy 240 KM. Znamy ten motor z innych modeli grupy VAG – m.in. Arteona i Tiguana.

skoda vision rs teaser 2 Nowości Skody spod znaku RS

Drugą nowością spod znaku RS jest koncept zapowiadający następcę popularnego Rapida. Oczywiście linie są mocno przerysowane i wyglądają naprawdę efektownie. Vision RS, bo tak nazywa się ten model, to wstęp do hybrydowych modeli Skody w przyszłości. Hot hatch Skody ma mieć silnik spalinowy 1.5 TSI oraz elektryczny. łączna moc zestawu? 245 KM i przyspieszenie do 100 km/ w 7 sekund. Na samym prądzie Vision RS może pokonać do 70 km. 

Oba powyższe modele Skoda zaprezentuje podczas zbliżającego się wielkimi krokami salonu samochodowego w Paryżu. Więcej informacji wkrótce.

Bartłomiej Puchała
fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.