Site icon Motopodprad.pl

Nowoczesne zarządzanie flotą pojazdów

141164764320757700

141164764320757700

Zarządzanie dużą ilością pojazdów to prawdziwe wyzwanie. Nawet dla bardziej doświadczonych przedsiębiorców – jak również bez względu na to, czy mamy do czynienia z autami typowo dostawczymi, czy też służącymi do przewozu osób. Dlaczego naszym zdaniem warto się tym bliżej zainteresować? Przede wszystkim to możliwość zaoszczędzenia niemal wszystkiego – miejsca, czasu, pieniędzy…

Same zalety

System monitorowania pojazdów daje nam cały pakiet korzyści. Już po kilku miesiącach widoczne będą spore oszczędności oraz wzrost efektywności. Co to jednak oznacza dla nas w praktyce? Przede wszystkim najbardziej skuteczne wyznaczanie tras w czasie rzeczywistym, obejmujące nie tylko opcję wyszukiwania dróg najkrótszych, ale też najszybszych, aktualnie przejezdnych, oraz takich, gdzie ruch może być z jakichś względów utrudniony. Efekty są oczywiste – mniejsze zużycie paliwa, szybszy czas dojazdu, brak dodatkowych kosztów i wytwarzania się przestojów w dostawach.

Pełna kontrola

Czy zastanawiałeś się choć raz, co robią Twoi kierowcy w trasie? Wielu szefów może mieć całkiem uzasadnione wątpliwości. Pojazdy służbowe bywają na przykład wykorzystywane w celach prywatnych, istnieją też obawy co do faktycznego zużycia paliwa i czasu jazdy poszczególnych kierowców, który może być zaniżany lub sztucznie zawyżany. Teraz jest sposób i na to – pełną kontrolę nad flotą pojazdów zapewnia nam właśnie nowoczesny, grupowy monitoring gps. To również świetny sposób na wyeliminowanie zbędnych przebiegów mających miejsce bez winy i wiedzy pracownika, na przykład na skutek nieprawidłowej oceny użyteczności danej trasy.

Samemu czy profesjonalnie?

Możemy oczywiście zrobić to wszystko sami, montując najlepsze nadajniki gps na interesujących nas pojazdach. Rozwiązanie to ma jednak wiele wad – potrzeba ciągłej kontroli każdego z nich z osobna, zawodność sprzętu, brak jednej, ogólnej platformy do zarządzania i oceny napływających danych. Wszystkie te problemy mogą za nas rozwiązać nowoczesne platformy do zarządzania flotą, oferujące skuteczny monitoring gps wraz z narzędziami do szybkie i prostej analizy wydatków i przebiegów, co w efekcie daje nam nieprzerwanie realny obraz sytuacji i pozwala poprawić bezpieczeństwo kierowców (dobrym przykładem może być Platforma Finder Online). Wszystko to może sprawić, że paradoksalnie dzięki takiemu płatnemu, dedykowanemu rozwiązaniu zaoszczędzimy dużo pieniędzy – a także sporo nerwów. Czy warto zatem skorzystać z tej nowości? Myślę, że tak, tym bardziej że na zachodzie rozwiązanie to powoli staje się użytecznym standardem w zarządzaniu.

Źródło: finder.pl (art. sponsorowany)

Exit mobile version