Nowe zdjęcia Dacii Duster

Popularny model rumuńskiego producenta niedługo doczeka się kolejnej generacji. My tymczasem otrzymujemy coraz to nowe informacje i zdjęcia.

Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że podane zdjęcia albo lepiej mówiąc wizualizacje, wyglądają lekko komicznie, ale pokazują jak Duster się zmienił. Zostanie unowocześniony i ugrzeczniony. Dziwne bryły, które towarzyszyły tej generacji, zostaną wygładzone.

Szczegółowo rzecz ujmując zmienią się wspomniane reflektory wraz z przednim grillem. Pojawi się również więcej chromowanych akcentów i między innymi podpisane relingi i nowe wzory felg. W środku natomiast pozostanie „szaro i tanio”, ale nowy Duster otrzyma świeże zegary oraz system nawigacyjny MediaNav.

Niespodziewanie pojawi się również nowy silnik. Chodzi o 1,2-litrową jednostkę z turbodoładowaniem generującym 125 KM i 205 NM momentu obrotowego. Według deklaracji producenta będzie on spalał jedynie 6,3 l/100 km. Przytaczając osiągi, Dacia Duster w tej konfiguracji do „setki” rozpędzi się w niecałe 10 sekund.

Oprócz podanego wyżej silnika mamy do wyboru jeszcze opcje 1,6- litrowej benzyny oraz dwa Diesle (1,5 litra o różnej mocy: 90 i 110 KM). Ceny tak będą się przedstawiać obiecująco i będą to kwoty rzędu od 12 tysięcy euro, jak na budżetową markę przystało.

Konrad Stopa

Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/dacia/

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: