Nowe wersje Jeepa z okazji 80-lecia istnienia marki

W ostatnim czasie w grupie FCA obchodzonych jest wiele ważnych rocznic. W 2020 roku swoje 110-lecie świętowała Alfa Romeo. Chociaż sytuacja na świecie uniemożliwiła huczne obchodzenie tego święta to Włosi i tak pokazali nowe wersje Giulii – GTA i GTAm.  We wrześniu tego samego roku obchodzono 40-lecie produkcji Fiata Pandy, a na 2021 rok planowane jest świętowanie 80-lecia powstania marki Jeep.

JP021 356WR
2021 Jeep Wrangler 80th Anniversary Edition.

W Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (rynki EMEA) obchody 80-tej rocznicy potrwają przez cały 2021 rok. Przy tej okazji pokazane zostaną specjalne wersje dostępnych w sprzedaży modeli. Samochody będą cechowały się wyrazistym wzornictwem, wewnątrz i na zewnątrz, w tym charakterystycznymi siedzeniami, unikalnymi kołami i specjalnymi jubileuszowymi emblematami. Nie bez znaczenia pozostaje fakt wprowadzenia pierwszych w historii marki samochodów typu hybryda plug-in. Będzie ona dostępna w modelach Renegade oraz Compass. Kolejnym ważnym krokiem w elektryfikacji marki oraz podkreślającym 80-te urodziny będzie wprowadzenie w pierwszym tygodniu września hybrydowego modelu Jeep Wrangler 4xe na rynek Stanów Zjednoczonych. Wszystkie zelektryfikowane modele Jeepa rozpoznać będzie można po emblemacie 4xe.

Jeep  4xe 17

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Jeep

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.