Nowe superauto – Maserati MC20

Premiera tego auto odbędzie się dzisiaj, ale skoro mamy już oficjalne fotki nie ma co czekać. Poznajcie nowy supersamochód prosto z Włoch – Maserati MC20.

Auto przynosi na myśl najlepsze włoskie projekty. MC20 może pochwalić się drzwiami podnoszonymi do góry, centralnym silnikiem z tyłu, a z przodu przynosi mi na myśl trochę starsze Ferrari. Z tyłu natomiast sieć okrzyknęła Maserati kopią Alpine’a A110. Zgodzicie się?

Mnie tam samochód się podoba, ale czemu pokazany jest w białym lakierze?

Maserati MC20 3 1024x577

W środku natomiast mieszanka smaków z grupy FCA. Trochę Alfa Romeo, trochę Fiata, a do tego alcantara i włókno węglowe oraz aluminium – w końcu to super szybki sportowy samochód. Fajnie jednak, że zachowano go z niebieskimi akcentami – to dość niespotykany kolor jak na ten segment aut.

Maserati MC20 4 1024x577

Pod maską tej fury znalazł się silnik V6 o mocy 630 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy na poziomie 730 NM. Jego pojemność to 3 litry, a producent zapowiada, że będzie brzmieć tak dobrze jak V8. Do obsługi tej mocy będzie zaprzęgnięty 8-biegowy automat. Do setki auto ma rozpędzać się w okolice 2,9 sekundy.

W przyszłości ma pojawić się wersja tylko elektryczna i hybryda, a zadebiutować może nawet wersja bez dachu.

Maserati MC20 1 1024x577

Maserati Corsa 20 do klientów trafi w 2021 roku.

Konrad Stopa
fot. Maserati

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: