Nowe silniki dla Giulii

Alfa Romeo krok po kroku uzupełnia gamę jednostek napędowych swojego najnowszego modelu.

 

Niedawno do sprzedaży weszła wspaniała Giulia Quadrifoglio, tymczasem producent już szykuje uzupełnienie gamy o kolejne jednostki napędowe. Do obecnych (2.0 200 KM i turbodiesel 2.2 150 KM) dołączą kolejne warianty mocy, pojawią się także nowe wersje wyposażenia. Mowa tu przede wszystkim o bogatej wersji Veloce, odwołującej się do historycznego nazewnictwa Alfy sprzed 60 lat.


Klienci do wyboru dostaną benzyniaka 2.0 w wariancie o mocy 280 KM, a także diesla 2.2 210 KM. Interesujące jest to, że będzie to pierwszy całkowicie aluminiowy turbodiesel w historii Alfy. Pojawi się także opcja napędu na wszystkie koła Q4. To jeszcze nie koniec, bowiem klienci zainteresowani przede wszystkim oszczędnością będą mogli dokupić pakiet Advance Efficiency. Będzie to odmiana z dieslem o mocy 180 KM zmodyfikowana na potrzeby jak największej oszczędności paliwa. Zmiany obejmują zawieszenie obniżone o 5 mm, specjalne felgi i opony, zawór EGR o niskim ciśnieniu czy zmodyfikowany układ chłodzenia. Wg producenta zaowocuje to spalaniem na poziomie 4,2 l/100 km.

 

alfa romeo giulia veloce

 

Bartłomiej Puchała

fot. Alfa Romeo

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: