Nowe Punto będzie produkowane w Polsce?

Motoryzacyjni giganci nie mają łatwo. Grupa FCA boryka się z problemami sprzedaży i produkcji nowych aut. Włodarze zapowiadają, że plany na przyszłość są wielkie, więc pracownicy nie powinni się martwić.

Na grudniowym spotkaniu padły między innymi stwierdzenia, że polski zakład w Tychach jest dla koncernu bardzo ważny i trafi tam produkcja nowego modelu marki.

Pytanie tylko jaki będzie to model? W opcji jest nowa Panda lub elektryki, w które firma chce zainwestować. Może to być ekologiczna pięćsetka lub Jeep Renegade. Skąd więc plotka o Puncie?

Otóż we włoskich mediach pojawił się post na Facebook’u, że nowe Punto trafi w ręce polskich pracowników. Niestety nie wiemy kiedy to nastąpi, ale jest to możliwe, ponieważ dotychczasowa włoska fabryka odpowiedzialna za ten model będzie produkować Compassa, więc nie będzie miała po prostu miejsca na nowe Punto.

Konrad Stopa
fot. Fiat

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: