Nowe Ferrari – Daytona SP3

Jest czerwone, ma V12 pod maską, kosztuje krocie i będzie limitowane. Brzmi jak nowe Ferrari? Macie rację – to Daytona SP3, które zaskakuje na każdym kroku.

Trzeba przyznać, że auto robi wrażenie wizualne. To zdecydowanie supersamochód, który krzyczy do widza – jestem szybki! Czerwony lakier i przód auta nawiązuje do LaFerrari, ale tył jest zupełnie inny. Niektórzy mówią, że zbyt futurystyczny, ale na pewno znajdą się chętni, bo egzemplarzy tego auta nie będzie za dużo.

%name

Niesamowite osiągi

Pod maską V12 z 840 KM mocy, które jest wolnossące i generuje 697 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co ciekawe w samochodzie nie ma żadnych ekologicznych wspomagaczy, ponieważ nie jest on hybrydą. To czyste auto spalinowe, które do pierwszej setki rozpędza się w 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 340 km/h. 0-200 km/h w czasie 7,4 sekundy.

%name

Wnętrze to 2 kubełkowe fotele w niebieskiej barwie, sporo alcantary i kierownica z zegarami. Zapomnijcie o wielkim ekranie infomedialnym. To typowe auto sportowe, które ma nawiązywać do złotych czasów Ferrari w motorsporcie!

Konrad Stopa
fot. Ferrari

%name

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: