Nowe Ferrari będzie hybrydą V8

Plotki głoszą, że nowy model włoskiej marki może być połączeniem silnika V8 i aż trzech motorów elektrycznych.

O elektrycznym i nowym Ferrari mówi się już dawno. Szacuje się, że taka hybryda może mieć nawet 1000 KM, a potwierdzone informacje pojawią się w ciągu miesiąca.

Dowodzić tego mogą plotki, które opierają nowy zespół napędowy na znanym 3,9-litrowym motorze V8 z Ferrari 812 Superfast, które zostanie wzmocnione trzema silnikami elektrycznymi. Co ciekawe jeden z nich ma być zamontowany w skrzyni biegów.

2019 05 21 13 56 10 Ferrari 812 Superfast   Exterior.jpg obraz JPEG 3840×3840 pikseli — Skala 18 1024x587 Nowe Ferrari będzie hybrydą V8

Nowe auto ma mieć napęd na wszystkie koła i kosztować aż 600 tysięcy funtów. Wysoką cenę można tłumaczyć nowoczesną technologią, która rozpędzi model z Maranello do setki w ok. 2 sekundy.

Życzymy marce, aby te pogłoski okazały się prawdą i z wypiekami na twarzy czekamy na nowe wieści.

Konrad Stopa
fot. Ferrari


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: