Nowe BMW Z4 pręży muskuły

BMW udowadnia, że jeszcze potrafi robić stricte sportowe samochody.

Zdjęcia szpiegowskie krążyły od wielu miesięcy, bo była to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Nowe BMW Z4 ma być reinkarnacją roadstera i prawdziwie sportowym autem w plejadzie gwiazd BMW. Na zdjęciach przedstawiono topowy model M40i First Edition o mocy 340 KM na dobry start kariery Z4.

Takie auto jak na zdjęciach będzie można odebrać w połowie 2019 roku. uboższe odmiany 30i będą dostępne wcześniej, na wiosnę. Odmiana startowa First Edition to nic innego jak full opcja czyli adaptacyjne amortyzatory, elektronicznie sterowana szpera oraz hamulce z palety M Sport.

nuova bmw z4 3 Nowe BMW Z4 pręży muskuły

Stylistyka nowego Z4 trochę odbiega od innych BMW, choć kod genetyczny marki jest wypisany wyraźnie na ‘twarzy’ samochodu. Poprzednie Z4 miało trochę charakteru Gran Turismo, ale w tej generacji Z4 wraca do korzeni. Ma być lekkie, zwarte i być zwinne jak antylopa uciekająca przed gepardem. W odróżnieniu od poprzednika BMW Z4 ma materiałowy dach.

W środku bez trudu można rozpoznać cechy typowe dla BMW. Od strony technologii jest wirtualny kokpit, szeroki ekran multimediów, head-up display i inne nowinki elektroniczne. Znalazło się też miejsce dla paru eleganckich detali jak kratki nawiewów i elementy dekoracyjne. Oczywiście dla obu podróżnych przewidziano efektownie wyglądające, sportowe fotele, choć to pewnie będzie zależeć od wybranych w salonie opcji.

Mocne, rzędowe szóstki, znak M Performance, dwa miejsca i klasyczne proporcje w nowoczesnym stylu – czy nowe Z4 odniesie sukces? Czas pokaże.

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.