Nowe BMW 5 – lżejsze i z V8 pod maską!

W dniu dzisiejszym, Internet obiegła ważna informacja dla fanów aut marki premium, powstających w niemieckim Monachium. Bayerische Motoren Werke – czyli popularne BMW – na drogi wypuściło samochód testowy oznaczony kodem G30.

 

G30, G31 i G32 to nazwy kodowe nowego BMW serii 5, którego premiera przewidziana jest na drugą połowę 2016 roku. G30 to sedan, G31 – wersja Touring, a G32 odpowiada za model GT. Ponoć inżynierzy chcą skupić się na udoskonaleniu jednostki hybrydowej Plug-In, ale nie sądzę, aby odpuścili resztę z możliwych wersji silnikowych. Dla fanów mocnych wrażeń mam dobrą wiadomość, ponieważ BMW nie przewiduje usunięcia popularnego silnika o pojemności 4,4-litra w układzie V8 znanego z obecnej generacji M-piątki.

Jakie zmiany z zewnątrz? Z przodu auto otrzyma nowy grill, który polepszy układ chłodzenia silnika. Z boku zaś, zauważamy zdecydowanie wyraźniej poprowadzoną linię. Tylne światła wykonano w technologii OLED dokładnie tak samo jak w najnowszym wydaniu serii 7, ale to nie wszystko co zaczerpnięto z większego brata. Dzięki zastosowaniu nowej płyty podłogowej, udało się zyskać lepszą aerodynamikę i zgubić trochę wagi. Według doniesień odmiana 520i będzie lżejsza od obecnego modelu o 100 kilogramów.

Czekamy na kolejne wieści z Monachium, a kiedy się pojawią, na pewno damy Wam znać.

 

Mikołaj Kostrzewa 

 

 

źródło:gtspirit.com

Dyskusja

komentarzy