Nowe barwy samochodu bezpieczeństwa i samochodu medycznego w stawce Formuły 1

Kolejny sezon Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami. Kolejne zespoły śmiało prezentują swoje najnowsze bolidy. Oprócz samochodów biorących udział w rywalizacji przedstawiono także nowe barwy samochodu bezpieczeństwa i samochodu ratunkowego.

Oficjalny samochód bezpieczeństwa – Mercedes-AMG Official Safety Car – i oficjalny samochód medyczny Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA pokryte nowym lakierem. Intensywna czerwień to nie tylko barwa lakieru to także celowy zabieg, który nie tylko koresponduje z kolorystyką Mercedes-AMG, ale przede wszystkim odpowiada barwie firmy CrowdStrike – partnera zespołu Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas, który od tego sezonu będzie również sponsorem oficjalnego samochodu medycznego – Official Mercedes Safety Car.

800 nowydesignoficjalnegosamochodubezpieczestwaisamochodumedycznegoformuy1

Pod względem technicznym samochody nie uległy zmianie. Pod maską Mercedes-AMG GT R znajdziemy silnik V8 bi-turbo o pojemności 4,0 l i mocy 585 KM.

Obok samochodu bezpieczeństwa w stałej gotowości do szybkiej pomocy w nagłych przypadkach do dyspozycji będzie Mercedes-AMG C 63 S Kombi – jako oficjalny samochód medyczny Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA.

800 21c0110 007

Warto zaznaczyć, że podczas trwania rywalizacji samochód medyczny i oficjalny samochód bezpieczeństwa Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA stoją w gotowości obok siebie w alei serwisowej.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Mercedes-Benz

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.