Nowa seria 8 w 2018

BMW serii 8 zadebiutuje podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Produkcja w przyszłym roku.

 

Duże i luksusowe coupe od BMW doczeka się kontynuacji. Tworząc od nowa serię 8 bawarski koncern wystawia godnego przeciwnika do segmentu zdominowanego przez Mercedesa S coupe. Zwiastuje też jedną z największych ofensyw modelowych w historii marki BMW.

Samochód, który zadebiutuje podczas nadchodzącego konkursu w Villa d’Este, to oczywiście dopiero koncept, ale w dziedzinie designu nie odbiega bardzo od współczesnego stylu BMW, więc wersja produkcyjna pewnie będzie dość podobna. Koncept posiada jedynie kilka przerysowanych elementów, które do produkcji niemal na pewno nie trafią, jak lusterka, brak klamek oraz ogromne wloty powietrza. Sylwetka koncepcyjnej serii 8 to coupe w typowym stylu niemieckiego gran turismo. Dociekliwi pewnie dopatrzą się w nim także odniesień do legendarnych modeli BMW z przeszłości.

 

bmw 8 series concept 1 1024x576 Nowa seria 8 w 2018

Wnętrze konceptu kryje karbonowe fotele pokryte skórą w kolorach Dark Brown i Fjord White, komponując się idealnie ze wstawkami z aluminium i kryształem Swarovskiego pokrywającym panel sterowania systemem iDrive.

Producent nie ujawnia szczegółów na temat zastosowanych nowinek technicznych, technologii i silników, jakie trafią pod maskę serii 8. Powinny to być jednostki znane z obecnej serii 7, być może tylko te mocniejsze z V12 na szczycie gamy. BMW nie wspomina nic o ewentualnej wersji M8. Podano jedynie, że gotowy samochód ujrzy światło dzienne w przyszłym roku.

Bartłomiej Puchała

fot. BMW

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.