Nowa seria 5 na zewnątrz i wewnątrz

BMW stopniuje napięcie przed debiutem nowej serii 5. Oto pierwsze zdjęcia.

 

Popularnie zwane 5er to jeden z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych modeli BMW. Bawarczycy wypuścili kilka oficjalnych zdjęć samochodu w obowiązkowym maskowaniu przed premierą, która nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Zgodnie z trendem panującym w segmencie premium, nie zapowiada się na rewolucję stylistyczną. Całe auto o oznaczeniu G30 ma być odrobinę lepsze pod każdym względem niż F10: w każdą stronę trochę większe, przestronniejsze i lepiej wykonane.


Dzięki zastosowaniu całkowicie nowej platformy model G30 ma być aż o 100 kg lżejszy niż poprzednik, co oczywiście przełoży się na niższe zużycie paliwa, zwinność i sportowe doznania zza kierownicy. W planach są silniki o czterech i sześciu cylindrach, hybryda oraz M5 z V8. Ta ostatnia wersja ma mieć ponad 620 KM przenoszone poprzez skrzynię automatyczną. W ofercie zabraknie manualnej przekładni, która mocno straciła na popularności. Nie zabraknie całego tabunu nowych systemów elektronicznych, w tym takiego, który umożliwi autonomiczną podróż w trasie. Cóż, znak czasów. Na rynku nowa seria 5 pojawi się w przyszłym roku.

 

Bartłomiej Puchała

Fot. Motor1.com

 

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.