Nowa Mazda 6 dostanie turbosprężarkę

Podczas salonu w Los Angeles Mazda oficjalnie pokaże odświeżoną ‘6’. Pod maskę ma trafić zupełnie nowy silnik.

 

Mazda 6 to jeden z najpopularniejszych modeli alternatywnych dla liderów segmentu D. Ciekawy design, japoński rodowód i najnowocześniejsza technologia to zawsze dobry wabik na klientów, dlatego Mazda 6 dostanie już drugi lifting. Model ten zachowa swoje charakterystyczne cechy, jak potężne łuki nadkoli i krótkie zwisy, a dodatkowo otrzyma większy przedni grill i nieco inny układ reflektorów. Zmiany upodobnią Mazdę 6 do mniejszej CX-5.

 

2018 mazda6 1

 

Podobnie w środku, gdzie zmieni się kształt konsoli i aranżacja panelu klimatyzacji. Nie zabraknie aktualizacji oprogramowania: aktywny tempomat zyska możliwość wyhamowania auta do zera i ponownego ruszenia. Nowy będzie też system kamer 360 stopni. Najwięcej emocji budzi silnik – znana jednostka 2.5 SKYACTIV-G będzie nadal w ofercie, ale ma się pojawić też wersja turbodoładowana, zapożyczona z CX-9. Motor ten w znanej specyfikacji ma 250 KM, ale nie wiadomo czy w ogóle trafi do Europy.

Debiut nowej Mazdy 6 zaplanowano na targi w Los Angeles, które zaczną się jeszcze w tym miesiącu.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Mazda

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.