Nowa Mazda 3 pod koniec listopada

Kompaktowy hatchback Mazdy będzie oferowany jako sedan i hatchback.

Obecnie oferowana Mazda 3 jest na rynku od 5 lat i nie zdążyła się jeszcze zestarzeć. Nie dziwi więc fakt, że rewolucji stylistycznej nie będzie – tak wynika z fotografii opublikowanej przez producenta. Wiemy też, że z wyglądu ‘trójka’ podobna będzie do Mazdy Kai Concept z 2017 r. W komunikacie prasowym Mazda zapowiada, że będzie to bardziej dojrzała wersja języka designu KODO.

10 kai ex other2 Nowa Mazda 3 pod koniec listopada
Koncept Mazda Kai (2017 r.) to baza stylistyczna dla nowej ‘trójki’.

Mazda 3 będzie bazowała na nowej architekturze Skyactiv-X. Jest to platforma dostosowana do rozwiniętych silników benzynowych o zwiększonym stopniu sprężania zgodnie z filozofią Mazdy. Podobno nowa generacja tych silników oferuje sprawność godną diesli. Przedstawiciele marki zapowiadają też poprawione właściwości dynamiczne i komfort jazdy.

Jak wygląda nowa Mazda przekonamy się już 28 listopada. Pozostaje czekać.

Bartłomiej Puchała
fot. Mazda

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.