Nowa Mazda 2 jak Toyota Yaris

Czy ta karoseria czegoś wam nie przypomina ? Otóż nowa Mazda 2 stanie się siostrzanym odbiciem aktualnej Toyoty Yaris. Dlaczego? Po co to wszystko?

Wszystko za sprawą pieniędzy i ostrych norm spalin w Europie. Po prostu Maździe bardziej opłacało się dogadać z Toyotą i uzyskać hybrydową technologię w Maździe 2 niż budować ją od nowa. Dzięki temu auto zyska wersje, które pozwolą obniżyć normy spalin całej marki od razu bez żmudnych procesów lub wymyślania nowego elektryka po MX-30.

%name

Co w zamian zyska Toyota? Będzie to nowa platforma Mazdy 6, która zadebiutuje w 2022 roku. Nowa płyta podłogowa ma spokojnie pomieścić nawet 6-cylindrowe silniki, więc Toyota zyska następce Avensisa? Kto wie, chociaż plotki bardziej mówią o wykorzystaniu tej inżynierii w Lexusie.

Wracając do samej Mazdy 2 nigdy nie był to samochód wojujący na rynku i zyskujący milionowe sprzedaże, ale dzięki Toyocie może się to zmienić. W końcu Yaris to jeden z najpopularniejszych aut segmentu B. Za parę lat zobaczymy jak ten Badge Engineering wyszedł Japończykom. Toyota w taki sposób działa już z kilkoma markami (choćby z Suzuki), więc ekonomicznie na pewno jej się to opłaca. Poza tym to zazwyczaj jej modele są kopiowane, a nie odwrotnie.

Konrad Stopa
fot. Mazda
Źródło: Autogaleria.pl

%name

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: