Nowa Kia Picanto – znamy polskie ceny

Kia Picanto to popularny samochód klasy A.  Chociaż samochód jest stosunkowo młody, bo produkowany od 2017 roku, to już teraz przeszedł drobny facelifting.

Ma to na celu umocnienie pozycji na rynku, jak również nawiązanie skutecznej walki o klienta z głównymi rywalami którymi są Fiat 500 i Toyota Aygo.

Chociaż odświeżona wersja samochodu trafi do salonów sprzedaży dopiero w III kwartale bieżącego roku, to już teraz bliżej poznaliśmy ceny nowej Kii.

Kia Picanto GT Line REAR 1024x576 Nowa Kia Picanto   znamy polskie ceny

Ceny podstawowej wersji z silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 l i mocy 67 KM startują od 39 900 złotych. Ta sama wersja z ciut mocniejszym silnikiem o pojemności 1,2 l i mocy 84 KM to wydatek rzędu 42 990 złotych. Najdroższa wersja o nazwie X Line (dostępna tylko w silnikiem 1,2 l) zaczyna się od 62 490 zł.

Kia Picanto po liftingu poznamy po kilku nowych akcentach stylistycznych. Zmianie uległy lampy z przodu i z tyłu, zmodyfikowana została także linia dolnego pasa. W ofercie przewidziano również nowe wzory felg ze stopów lekkich oraz barwy lakieru.

Podstawowa wersja Kia Picanto wyposażona będzie m.in. w 6 poduszek powietrznych, elektrycznie sterowane szyby zarówno z przodu jak i z tyłu, czujnik zmierzchu czy fotel kierowcy z regulacją wysokości.

Czy nowa Kia Picanto jest w stanie zagrozić swoim głównym rywalom? Na to pytanie na razie nie znamy odpowiedzi.

Paweł Oblizajek
fot. KIA

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.