Nowa Kia Optima w oficjalnej zapowiedzi

Wygląda na to, że następna generacja Kii Optima będzie o wiele bardziej stylowa.

Tymi zdjęciami Kia rozpoczęła niejako kampanię zapowiedzi nowej Optimy na 2021 r. Co prawda na zdjęciach jest model K5, ale to nic innego jak właśnie sedan klasy średniej, tyle że na rodzimym rynku koreańskim. Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy model z poprzednikiem nie będzie miał nic wspólnego.

Optima na tych grafikach wygląda bardziej efektownie niż inne modele Kii ze Stingerem włącznie. Bardzo szeroki przedni grill jest niemal jedną całością z reflektorami. LED-y do jazdy dziennej mają ciekawy kształt litery ‘Z’. Są jednak pewne elementy nierealne w ostatecznej wersji jak brak fizycznych klamek. Jak dowodzą zdjęcia szpiegowskie Optima będzie miała normalne klamki. Z tyłu najbardziej charakterystyczne będą światła na całą szerokość auta, jak w Audi.

2020 kia k5 1024x576 Nowa Kia Optima w oficjalnej zapowiedzi

Zapowiedź zawiera także grafikę wnętrza. Tu jest bardziej przewidywalnie, bo wirtualne zegary czy duży ekran infotainment nie są już dzisiaj żadną nowością. Kokpit będzie bardziej oszczędny w designie niż nadwozie, ale minimalizm jest teraz w cenie. Lewarek automatycznej skrzyni zastąpiono pokrętłem.

2020 kia k5 1 1024x576 Nowa Kia Optima w oficjalnej zapowiedzi

Wraz z powyższymi grafikami nie podano informacji kiedy właściwie poznamy w pełni nową generację Kii Optima. Pozostaje nam śledzić komunikaty prasowe marki w oczekiwaniu na kolejne strzępy informacji.

Bartłomiej Puchała
fot. Kia

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.