Northvolt inwestuje w Polsce

Zewsząd słychać informacje o tym, że pandemia mocno odbiła się na branży motoryzacyjnej. Rynek motoryzacyjny w Polsce zdaje się przeczyć tym słowom. Już wielokrotnie pisaliśmy o tym ile inwestycji pojawi się na naszym rodzimym rynku. Jedną z największych i najczęściej wymienianych jest inwestycja nowo powstałego koncernu Stellanstis w Zakład w Tychach.

Jak się okazuje to nie koniec dobrych informacji. W ciągu najbliższego roku szwedzka firma Northvolt – producent ogniw i systemów bateryjnych zainwestuje duże pieniądze w budowę nowego zakładu. Zakład ten powstanie w Gdańsku. Oprócz fabryki powstanie tutaj również inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe. W ramach projektu zostanie stworzonych do 500 nowych miejsc pracy. Według zapewnień produkcja modułów bateryjnych i systemów magazynowania energii ma ruszyć w 2022 roku.

Northvolt Ett 1 1024x581

Sama firma Northvolt została założona w 2016 roku w Szwecji. Specjalizuje się w technologii litowo-jonowej do pojazdów elektrycznych.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Northvolt

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.