NNW – czym się różni od pakietu AC/OC?

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym i posiada je każdy właściciel samochodu. Ubezpieczenie AC zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia auta. Jakie korzyści daje nam ubezpieczenie NNW? Dlaczego warto uwzględnić je w swoich planach ubezpieczeniowych?

Popularne ubezpieczenia samochodu

Mówi się, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. Dlatego też przepisy prawa, wymagają od właścicieli aut wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. OC to skrót od słów „odpowiedzialność cywilna” a polisa chroni nasz portfel przed koniecznością pokrywania kosztów odszkodowania za nieumyślnie spowodowane szkody na drodze. Popularnym, często kupowanym przez zmotoryzowanych ubezpieczeniem jest również AC czyli auto casco. W tym przypadku chodzi o zabezpieczenie się na wypadek uszkodzeń naszego auta, których naprawa może być kosztowna.

Nie zapominaj o sobie!

Jeżeli już zadbaliśmy o innych uczestników ruchu drogowego, własne auto… To może warto by było rozważyć również wykupienie ubezpieczenia NNW kierowcy i pasażerów? W wyniku niespodziewanego zdarzenia na drodze ucierpieć mogą nie tylko biorące w nim udział samochody – ale również kierowca i pasażerowie. I właśnie dlatego, warto mieć w zanadrzu dodatkową ochronę na polisie.

Jakie korzyści daje mi NNW kierowcy i pasażerów?

W przypadku tego ubezpieczenia, ochroną objęty zostaje zarówno kierowca jak i inni pasażerowie obecni w samochodzie. Jego zakres obejmuje nie tylko czas jazdy, ale także na czynności takie jak: tankowanie paliwa, wsiadanie i wysiadanie czy np. pakowanie bagażnika. Jeżeli w ramach naszej polisy wykupimy NNW, to zgłoszona szkoda nie będzie to miała wpływu na wysokość rocznej składki OC. Zazwyczaj Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują do wyboru kilka możliwych wariantów NNW – tak jak chociażby MTU24, więc możemy wybrać najodpowiedniejszy dla nas.

Warto myśleć przyszłościowo

Ubezpieczenie NNW to świetne uzupełnienie pakietu ubezpieczenia naszego samochodu. Zwłaszcza jeżeli wybierasz się w dłuższą podróż. Jego ochrona działa nawet poza granicami naszego kraju. Co ciekawe, wybrana przez Ciebie suma ubezpieczenia jest kwotą, na jaką jest ubezpieczony zostaje każdy pasażer auta. Warto dbać o bezpieczeństwo swoje i innych podróżujących – w końcu zdrowie mamy tylko jedno. Koszty rehabilitacji po ewentualnym wypadku mogą być równie wysokie jak naprawa auta, zatem jeżeli dbasz o samochód – czemu nie zadbać również o osoby, które nim jadą?

Źródło: MTU24.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: