Nissan pracuje nad sportowymi modelami Z

Na Nurburgringu zauważono lekko zamaskowane auto – był to Nissan 370 Z. Plotki głoszą, że azjatycka marka powraca do stworzenia modelu z serii “z”.

Trzeba pamiętać, że debiut 370 Z był prawie 10 lat temu, więc testowy muł to chyba dopiero początek drogi nowego modelu. Nie potwierdza też tego żadna oficjalna informacja oprócz jednej wypowiedzi szefa Nissana, że następca 370Z i GT-R na pewno będzie. Stąd pewnie testy na zielonej pętli.

Według plotek auto może nazywać się Z400 i być oparta na Infiniti Q60, chociaż patrząc na muła, może okazać się to nieprawdą. Na pewno nowy model będzie większy niż 370Z.

nismo 370 z 2 1024x684

Pod maską ma pojawić się 3-litrowe V6, które zapewne przekroczy moc 400 KM. Podobno auto będzie sprzedawane też z napędem 4×4.

Nissan Nismo potwierdza, że nowy model powinien mieć debiut w 2021 roku.

Źródło: Carscoops.com

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: