Nissan GT-R50 od Italdesign doczeka się produkcji

Trochę włoskiego sznytu w ultraszybkim japońskim aucie? Takie połączenie zobaczyliśmy na tegorocznym Goodwood. Okazuje się, że to auto będzie można zakupić!

Cena to tylko 990 tys. euro, a spieszyć się i tak się trzeba, ponieważ sztuk powstanie jedynie 50. Wszystko z okazji pięćdziesięciolecia modelu GT-R, ale również pracowni Italdesign.

2221 Nissan GT R50 od Italdesign doczeka się produkcji

Auto jak widać na zdjęciach jest dość mocno skorygowane wizualnie. Jego bazą jest Nissan GT-R Nismo, któremu wzmocniono silnik V6 do 720 KM. Generuje on teraz aż 780 NM. Oczywiście zmiany pojawiły się również w zawieszeniu i hamulcach.

Auto, jako laurka na urodziny, wypełnione jest doskonałymi materiałami. Nie mogło zabraknąć więc złotej barwy. We wnętrzu pełno skóry, alcantary, ale też włókna węglowego.

Jeśli jesteście fanami modelu, a nie chcecie liczyć na los spotkania auta na drodze (szanse są, by chociaż kilka sztuk trafiło do Europy), to egzemplarz wystawowy można oglądać w Jokohamie.

Konrad Stopa
fot. Nissan


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: