Niezbędne akcesoria motocyklowe jakich potrzebuje posiadacz jednośladu?

Mimo tego, że jesień jest coraz bliżej, to w dalszym ciągu możemy spotkać na drogach wielu motocyklistów. Sam jednoślad, czy też strój motocyklowy to rzeczy, bez których nasza przygoda w ogóle nie może się zacząć, jednak istnieje kilka ważnych akcesoriów, które w wielu wypadkach okażą się nieocenione. Doposażenie swojego sprzętu właśnie w te elementy jest naprawdę ważne, gdyż ułatwią nam one nasze wyprawy. Na jakie produkty warto się zdecydować?

Kufry

Nie ma co się oszukiwać, ponadprogramowa przestrzeń bagażowa to coś, co przyda się zarówno w czasie dalszych wypraw motocyklowych, jak i codziennej jazdy. Pomieszczenie wszystkich potrzebnych elementów nieraz okazuje się niemałym problemem, a kufry pozwalają nam go rozwiązać. Najlepsze rozwiązanie to inwestycja w trzy sakwy. Do wyboru mamy zarówno aluminiowe kufry, jak i te, które produkowane są z tworzywa sztucznego. Wybór konkretnego produktu zależny jest od tego, jakim motocyklem się poruszamy. Osoby spędzające więcej czasu na enduro powinny postawić na aluminium, a jeżdżący po drogach zdecydowanie na plastikowe propozycje.

akcesoria na motor1 1024x683

Uchwyt na telefon

Wszyscy doskonale wiemy, że smartfon jest stanie w czasie jazdy zastąpić nam wiele urządzeń. Spora część z nas korzysta z telefonu, jako z aparatu, kamery, czy też nawigacji. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zainwestować w sprawdzony uchwyt na smartfon. Jednymi z popularniejszych rozwiązań są proopozycje typu x-grip wraz ze wbudowanym gniazdem USB. Dzięki niemu jesteśmy w stanie ładować nasz telefon w czasie jazdy, co okazuje się naprawdę nieocenione.

Gniazdo ładowania

Propozycja ta przeznaczona jest głównie dla wszystkich osób, które przepadają za dalszymi podróżami. W czasie takich wypraw korzystamy z wielu urządzeń elektronicznych, takich jak aparat, nawigacja, interkom, czy też kamera. Wszystkie te sprzęty wymagają prądu, który prędzej czy później po prostu się skończy. W związku z tym warto postawić na gniazdo ładowania 12 V w naszym motocyklu. 

Roll Bag

To niezwykle lekkie, tanie, pojemne oraz wodoszczelne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu wypadkach. Szczególnie jeśli podróżujemy samotnie, warto postawić na właśnie tę propozycję. W trakcie takiej wyprawy możemy zapakować wszystkie rzeczy do worka, takie jak elementy stroju motocyklowego, które możemy zakupić na 4ride.pl. 

Poszerzenie bocznej stopki

Rozwiązanie to zarezerwowane jest dla wszystkich motocyklistów, którzy wiedzą, że zamierzają parkować swoje jednoślady na miękkich podłożach. Nie oznacza to jednak, że dla pozostałych opisywana propozycja będzie zupełnie zbędna. W lecie nieraz mamy do czynienia z ogromnymi upałami, które po prostu roztapiają asfalt. W takich wypadkach poszerzenie bocznej stopki będzie po prostu nieocenione.

akcesoria na motor2 1024x683

Interkomy

W przypadku, gdy chcemy słyszeć wszelkie komunikaty dobiegające z nawigacji, należy zainwestować w interkom montowany na kaski motocyklowe z 4ride.pl i nie tylko. Dzięki niemu mamy dostęp do informacji głosowych dobiegających z telefonu. Na tym jednak nie koniec, sprzęt ten pozwala nam na bezprzewodowe połączenie z naszym pasażerem lub też innym motocyklistą, z którym udajemy się w podróż. Za sprawą tego możemy stale się komunikować, co w trakcie jazdy jednośladem jest naprawdę problematyczne.

Źródło: 4ride.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy