Nietypowe zdarzenie na A1. Na pasie autostrady wylądował samolot

Niektóre supersamochody wyglądają jak myśliwce, kokpity Saabów były inspirowane samolotami, a BMW ma w swoim logo śmigło. Mimo to, auta i statki powietrzne zwykle poruszają się innymi drogami. Dzisiaj było inaczej.

Dzisiaj rano, przed godziną 10, na autostradzie A1 wylądowała awionetka. Pilot musiał lądować awaryjnie po tym, jak zauważył uszkodzenie silnika. Nikomu nic się nie stało, lądowanie przebiegło zgodnie z planem, a jedyny negatywny efekt, to korek który powstał po całym zdarzeniu. Po niedługim czasie samolot został rozebrany i usunięty z autostrady.

Pilot nie został ukarany

Bo nie było do tego żadnego powodu. Zgodnie z polskim prawem, samolot może wylądować poza lotniskiem, jeżeli zagrożone jest bezpieczeństwo. W tym wypadku doszło do awarii silnika, więc nie ma wątpliwości, że istniały poważne przeciwwskazania do kontynuowania lotu. 

wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

Niestety, nie mamy nagrania z samego lądowania, ale tak wyglądał samolot ustawiony na poboczu:

Ciekawe, czy ktoś próbował pospieszyć pilota długimi.

Wojciech Kaleta
Źródło: Youtube

Dyskusja

komentarzy

Wojciech Kaleta

Student dziennikarstwa i pasjonat motoryzacji. Pisanie na bloga to dla niego praktyka zawodowa i jednocześnie rozrywka po dniu na uczelni. Teoretycznie posiada Fiata Stilo, ale częściej wybiera komunikację miejską, lepiej nie pytajcie dlaczego.