Niesamowita autostrada w Chinach

Nie przez przypadek Chińczycy biorą się za budowania autostrad nawet w Polsce. Podziwiajcie niesamowitą nawrotkę na drodze szybkiego ruchu w Chinach.

A naprawdę jest na co spojrzeć, bo ta zawrotka, która tak naprawdę jest wiaduktem na wiadukcie to niezbyt logiczne rozwiązanie. Na szczęście efektywne, więc to najważniejsze.

Ta podniebna droga znajduje się w prowincji Guizhou w południowo-zachodniej części tego wielkiego kraju. Zawrotka pojawiła się dlatego, że zjazd z autostrady wybudowany został tylko z jednej strony ze względu na ułożenie geograficzne terenu wokół autostrady.

Nie znamy ceny elementu tej drogi, ale na pewno jest widowiskowy i może wydawać się niebezpieczny. Posiada wysokie bariery ochronne, a prędkość ograniczona została do 40 km/h.

Źródło: Youtube

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: