Niebawem Nissan GT-R Nismo trafi do Europy

W przyszłym miesiącu na nasz kontynent trafi najmocniejsza odmiana Nissana GT-R, czyli Nismo. Od światowej premiery minęło już kilka tygodni, ale auto wciąż budzi respekt.

Zmiany pojawiły się zarówno na zewnątrz auta (pełne ospojlerowanie, perłowo biały lakier), jak i we wnętrzu samochodu, gdzie znajdziemy karbonowe elementy oraz eleganckie i sportowe połączenie czerni z czerwienią.

Firma Nissan Motorsport poprawiła również aerodynamikę samochodu, ustawienia zawieszenia oraz silnika. Motor V6 o pojemności 3,8 litra osiąga teraz moc 600 KM oraz 652 NM maksymalnego momentu obrotowego. Niestety producent nie podaje osiągów samochodu, ale na pewno nas zadziwią.

2015 Nissan GT R Nismo rear taillight

Całość poskutkowała wyśmienitym prowadzeniem oraz ustanowieniem świetnego czasu na Nurburgringu – 7 minut i 8 sekund. Dlatego też z niecierpliwością wyczekujemy premiery GT-Ra w Europie

Konrad Stopa

Fot: Nissan

 

2015 Nissan GT R Nismo Photo i01 1600

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: