Newsy, teasery i zapowiedzi: BMW Z4, Peugeot 508 SW, Jeep Renegade FL

Producenci samochodów obrzucają nas informacjami na temat nadchodzących modeli. Oto nowości i zapowiedzi od Peugeota, Jeepa i BMW.

 

Najgorętszą nadchodzącą premierą jest bez wątpienia nowe BMW Z4 powstające we wspólnym projekcie z Toyotą. Prototypy są obecnie niemiłosiernie męczone na torze testowym BMW, by dopracować trakcję i oprogramowanie. Na poniższym filmie przedstawiono najprawdopodobniej wersję M40i, która powinna być najmocniejszą w gamie (pełnego Z4 M nie ma na razie w planach). Wzmocnione Z4 wyróżnia się końcówkami wydechu, pokaźnymi wlotami powietrza z przodu i niebieskimi zaciskami. Jego nowo opracowany silnik R6 zapowiadany jest jako ‘ekstremalnie mocny’. Dobra wiadomość jest taka, że M40i dostanie elektronicznie sterowaną szperę, więc powinno latać bokami aż miło.

 

Tymczasem Peugeot po pokazaniu nowego 508, który wzbudził ogólny podziw i zachwyt, przymierza się do ujawnienia wyglądu jego wersji SW, czyli kombi. Na razie opublikowano tylko taką enigmatyczną zapowiedź na Twitterze:

 

 

Nie warto więc dłużej się nad tym zastanawiać, więc idziemy dalej. Jeep Renegade po liftingu zadebiutuje już za kilka dni na salonie w Turynie. Wiadomo, że zmiany w wyglądzie nie będą spektakularne, a jedną z największych jest zmiana stylizacji tylnych lamp (zdjęcie), w których biały motyw X został zastąpiony czerwonym. Poza tym pojawią się w gamie nowe silniki benzynowe o pojemności 1.0 (120 KM) oraz 1.3 (150, 180 KM). Nie wiadomo czy gama diesli pozostanie bez zmian biorąc pod uwagę doniesienia Sergio Marchionne, że grupa FCA wycofa się z silników diesla w Europie przed 2021 rokiem.

 

2019 jeep renegade facelift euro spec teaser 1024x576

 

Na koniec wstawię zdjęcie Skody Sunroq, czyli Karoq bez dachu. Niczego głupszego już dziś nie zobaczycie.

 

skoda sunroq concept 1024x576

 

PS. Ta skoda istnieje naprawdę, choć nie trafi do produkcji.

 

Bartłomiej Puchała

fot. BMW, Skoda, Jeep

 

 

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.