Następca Honda S2000 w 2017 roku!

Tęskniliście za Hondą S2000? Jak widać japoński producent też, bo najprawdopodobniej już w 2017 roku zobaczymy następcę tego narowistego roadstera. Niestety, mamy też mniej elektryzującą wiadomość… 

Wszystko wskazuje na to, że Honda projektując następcę S2000 postawi na sprawdzoną, turbodoładowaną jednostkę 2.0 z Hondy Civiv Type-R. Oczywiście trochę ją podrasuje. Moc auta mogłaby wynieść nawet 350 KM. Osiągi mają być dobre, ale nie oszołamiające – pierwsza setka w okolicach 5 sekund. Niestety – i tu ta gorsza wiadomość – idiotyczne normy ekologiczne mogą wymóc zastosowanie pod maską hybrydy… Przy budowie silników elektrycznych, Honda miałaby współpracować z zespołem F1 McLarena. 

Adam Gieras

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)