Naprawa samochodu, czyli jak radzić sobie z nieplanowanymi wydatkami

Samochód to ogromne ułatwienie w codziennym życiu. Zdecydowana większość z nas używa go do realizacji zaplanowanej podróży. W wielu przypadkach jest to także niezbędne narzędzie pracy. Zepsute lub uszkodzone auto potrafi spędzić sen z powiek, szczególnie wtedy, gdy awaria dopadła nas w najmniej oczekiwanym momencie. To tak zwana złośliwość rzeczy martwych. Co zatem zrobić w przypadku gdy naprawa samochodu przerasta nasze możliwości finansowe?

Podstawowe wydatki 

Wygoda wynikająca z posiadania własnego samochodu jest obarczona ryzykiem ponoszenia dodatkowych wydatków co najmniej kilka razy w roku. Oprócz stałych kosztów, do których zaliczamy m.in.: przegląd, ubezpieczenie czy paliwo musimy doliczyć różnego rodzaju naprawy, które pojawiają się wtedy gdy nie jesteśmy na to przygotowani. 

automotive car car engine 1409999 731x1024

Okazuje się, że bieżące naprawy samochodu stanowią około jedną trzecią ogólnych kosztów eksploatacyjnych. Największym wydatkiem jest paliwo, na drugim miejscu znajduje się zaś serwis. Warto mieć na uwadze fakt, że z ceną części godzimy się zazwyczaj już na etapie wyboru auta. To właśnie od modelu, klasy i stopnia zaawansowania technicznego są warunkowane nasze przyszłe wydatki związane z naprawą. Jednak ceny, które doliczy sobie warsztat za tzw. robociznę, są nie do sprecyzowania. 

wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

Ile może kosztować naprawa? 

W większości przypadków koszt naprawy waha się w zależności od ceny poszczególnych części. Warto mieć na uwadze, że luksusowe auta składają się z drogich i trudno dostępnych części, które zwiększają koszty naprawy. Do najdroższych wydatków zaliczamy wymianę m.in: silnika, rozrządu, sprzęgła czy uszczelki pod głowicą. Za tego rodzaju usterki zapłacimy od 150 do nawet 1000 złotych. Regularne wizyty kontrolne u mechanika oraz należyta eksploatacja z pewnością pozytywnie wpłynie na samochód, a przede wszystkim na nasze finanse. 

Niestety każda poważna usterka wymaga sporych nakładów finansowych, które mogą zaburzyć domowy budżet. W tym przypadku dobrym wyjściem jest pożyczka na samochód od www.wonga.pl. Klient sam decyduje o wysokości pożyczonej kwoty oraz okresie, w jakim spłaci zaciągnięty kredyt. Rozłożenie w czasie tego rodzaju wydatku pomoże w zachowaniu płynności finansowej. 

Korzyści wynikające z pożyczki na naprawę auta

Do największych korzyści pożyczki na samochód zaliczamy przede wszystkim szybkość, z jaką zostaje udzielona, brak oprocentowania, a także minimalne wymagania niezbędne do jej otrzymania – wypełnienie wniosku z podstawowymi danymi osobowymi. Wszystkie informacje zawarte w formularzu, łącznie historią kredytową są weryfikowane przed konsultanta. Pozytywna decyzja skutkuje przelaniem na konto kredytobiorcy wskazanej wcześniej kwoty. 

Zadbaj o swój samochód 

Aby uniknąć częstych wizyt u mechaników oraz kosztownych napraw warto pamiętać o regularnych wymianach płynów i olei oraz corocznych przeglądach. Jeszcze przed zakupem samochodu opłaca się porównać dane z różnego rodzaju rankingów, które badają awarie występujące w konkretnych modelach. Gdy jednak zostaniemy zmuszeni do skorzystania z usług mechanika, przed pozostawieniem auta w warsztacie koniecznie sprawdźmy zakład, najlepiej posiłkując się opiniami znajomych. Takie działanie z pewnością ustrzeże nas przed dosłownym “wpuszczeniem w kanał”. 

Każdy kierowca z pewnością zdaje sobie sprawę, z jakimi wydatkami wiąże się użytkowanie auta. Niestety jego naprawa w przypadku nieoczekiwanej awarii bardzo często wiąże się z ogromnymi kosztami. Pożyczka na samochód przez Internet to szybka gotówka do ręki dla właścicieli pojazdów pozbawiona zbędnych formalności.

Źródło: Wonga / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy