Site icon Motopodprad.pl

Najważniejsze fakty o ubezpieczeniu Assistance

916495 50801631

916495 50801631

Ubezpieczenie Assistance kojarzy się niektórym przede wszystkim z samochodem. Warto wiedzieć, że coraz popularniejszy staje się Assistance domowy. To właśnie ta polisa cieszy się ogromną popularnością – dowiedz się dlaczego.

Każdy, komu chociaż raz zdarzyła się poważniejsza usterka w domu wie, jak potrzebna jest czasem szybka pomoc fachowców. Poza tym niespodziewane zdarzenia mogą się nam przytrafić w każdej chwili – żarówka spowoduje spięcie, pęknie rura w ścianie, pralka zaleje sąsiadów itd. Naprawa wielu usterek nie kończy się na tak zwanej domowej złotej rączce, a wymaga profesjonalnej i specjalistycznej wiedzy. Właśnie takim typem pomocy zajmuje się ubezpieczenie Assistance – dba o nasze bezpieczeństwo i pomoc w nagłych wypadkach.

Niska składka – szybka pomoc

Assistance domowy nie należy do najdroższych ubezpieczeń. Jeżeli przeliczymy koszty napraw, za które sami płacimy plus wizyty fachowców, wychodzi na to, że pomoc w ramach polisy jest nadzwyczajnie tania. Jeżeli wydarzy się jakiś domowy wypadek / usterka, która będzie wymagała naprawy fachowca, Assistance gwarantuje szybką i sprawną pomoc. Nie musimy długo czekać, a zostanie do nas wysłany odpowiedni pracownik – hydraulik, gazownik, ślusarz, elektryk itd.

Jaką pomoc gwarantuje Assistance domowy?

Jest to ubezpieczenie dobrowolne, więc jego zakres zależy od danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Każdy ubezpieczyciel ustala swoje własne zasady. Czasem jest możliwość wykupienia odpowiednich pakietów na konkretne usługi lub pomoc / ochronę. W wersji podstawowej, która zdarza się najczęściej, mamy dostęp do specjalistów, którzy naprawią nam usterkę, wymienią zepsuty sprzęt lub jego części na nowy itd. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują w ramach dodatkowych pakietów Assistance opcje takie jak na przykład: opieka nad dzieckiem profesjonalnego pracownika, jeżeli opiekunowie nie są w stanie, bo doznali uszczerbku na zdrowiu, można tez liczyć na to, że nasze rzeczy, jeżeli będzie trzeba je usunąć z domu, będą pod stałą kontrolą w bezpiecznym miejscu, a jeśli się zdarzy tak, że nie będziemy mieli gdzie się zatrzymać lub będzie to niebezpieczne, to w czasie naprawiania usterki Assistance zapewni nam zastępczy kwaterunek.

Jak skorzystać?

W przypadku nieprzewidzianego zdarzenia wystarczy jedynie wykonać telefon pod wskazany przez ubezpieczyciela numer alarmowy i zgłosić, co się stało. Dobrana zostanie wtedy odpowiednia pomoc – wybranie fachowców itd. Nie zapłacimy wtedy ani za dojazd, ani za pracę specjalistów. Jest to duża oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Nie musimy na własną rękę szukać za każdym razem fachowca i płacić mu za wszystko. W tym przypadku, jeżeli mamy Assistance, wystarczy zadzwonić do ubezpieczyciela, a on zajmie się resztą – to wielka pomoc. Dlatego warto porównać oferty i wybrać taki pakiet, który będzie się nam opłacał.

 
Źródło: link4.pl / art. sponsorowany

Exit mobile version