Najlepsze filmy o samochodach

Nie da się ukryć, że jednych kręcą darmowe gry hazardowe, kasyna w Las Vegas, a innych drogie samochody. Ciekawe jest to, że w obu tych przypadkach mamy do czynienia z filmami, które zajmują się właśnie taką tematyką. Postanowiliśmy tym razem przyjrzeć się temu, jakie są ciekawe filmy z samochodami w rolach głównych.

Seria Szybcy i wściekli

Z pewnością wiele osób na całym świecie na myśl o filmowych samochodach, od razu wspomni o “Szybkich i wściekłych”. Jest to seria filmowa, która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie! Czas ten zleciał niczym z prędkością rozwijaną przez samochody na ekranie. Mamy tutaj do czynienia z typowym kinem sensacyjnym, które ewoluowało na przestrzeni lat. Początkowo głównie skupiało się na wyścigach i intrygach kryminalnych, by z czasem przejść do typowych blockbusterów z wybuchami oraz strzelaninami. Niemniej jednak wciąż pierwsze 3 filmy można zaliczyć do typowych samochodowych widowisk, z wyjątkowymi scenami pościgów. W tym roku na ekranach kin powinna pojawić się kolejna część.

60 sekund

Rok przed “Szybkimi i wściekłymi” pojawiła się produkcja o tytule “Gone in Sixty Seconds” z doborową obsadą – Nicolas Cage, Angelina Jolie, Robert Duvall, Giovanni Ribisi. Randall to legendarny złodziej samochodów, który zdecydował się jednak skończyć z takim życiem. Niestety kilka lat później w jego ślady podąża brat, który podejmuje się trudnego zadania. Nie udaje mu się jednak go wykonać, czym naraża się mafii. Randall musi zatem przejąć fuchę, jeśli zależy mu na ocaleniu brata. Ma jednak tylko 72 godziny na kradzież wyjątkowych samochodów. Decyduje się zatem na odnowienie starych kontaktów. Tak też zaczyna się wyścig z czasem, gdzie każdy będzie musiał ukraść kilka istotnych modeli.

Wyścig

Nakręcony w 2013 roku przez Rona Howarda film to historia Jamesa Hunta i Nikiego Laudy, którzy w latach 70. rywalizowali ze sobą najpierw w niższych kategoriach, by w końcu walczyć o mistrzostwo F1. James to typowy playboy, który lubi alkohol, kobiety, brawurę. Niki z kolei to spokojny, wyrachowany kierowca, który więcej czasu spędza w warsztacie. W jednym z sezonów zaczynają niezwykle ostrą walkę o mistrzostwo, która przejdzie do historii. Ogromnym atutem tej produkcji jest wręcz bliskość toru F1, pojazdów, które kiedyś brały udział w wyścigach. Świetny dźwięk i montaż pozwalają poczuć się niczym za kierownicą bolidu.

Le Mans’66

Produkcja z 2019 roku to kolejny film z prawdziwą historią w tle. W latach 60 najbardziej prestiżowym wyścigiem na świecie był 24-godzinny Le Mans. Od lat zdominowany jest on przez Ferrari. Będąca w kryzysie finansowym i wizerunkowym firma Ford decyduje się na desperacki krok. Henry Ford II za namową współpracowników postanawia rzucić rękawicę Włochom i stworzyć pojazd zdolny do walki. Projekt powierza projektantowi aut, Carrollowi Shelby’emu. Ten zaś do współpracy bierze Kena Milesa, upartego, krnąbrnego, lecz piekielnie utalentowanego kierowcę i mechanika. Razem tworzą model GT40, który przejdzie do historii. Również i w tym wypadku dzięki świetnym zdjęciom, dźwiękowi i montażowi można poczuć się niczym wewnątrz szybkiego auta.

Auta

Na koniec film animowany, który zdobył ogromną popularność. Zygzak McQueen to niezwykle ambitny, lecz przy tym próżny rajdowiec, który jest o krok od wygranej Złotego Tłoka – najważniejszego trofeum w branży wyścigowej. Pewnej nocy przez przypadek trafia do Chłodnicy Górskiej, małej mieściny przy drodze 66. W wyniku wypadku niszczy lokalną jezdnię, za co zostaje skazany na jej odbudowę. Przez ten czas będzie miał okazję do nabrania pokory, jak i również nauczenia się czegoś nowego o ściganiu od niespodziewanego trenera.  

Źródło: Darmowe gry-online / art. sponsorowane

Dyskusja

komentarzy