Najlepsze felgi – jakie wybrać?

Felgi są tym elementem samochodu, którego znaczenie często jest bagatelizowane i ograniczane wyłącznie do aspektów wizualnych. Panuje przekonanie, że felgi powinny przede wszystkim dobrze wyglądać, podnosząc walory estetyczne auta. Okazuje się jednak, że felgi stanowią kluczowy czynnik, wpływający na komfort prowadzenia samochodu oraz bezpieczeństwo jazdy. Warto zatem zastanowić się, jakie felgi wybrać, by skutecznie spełniały swoją funkcję i jednocześnie współgrały z designem samochodu.

 

Wybieramy felgi do auta – jak zacząć?

Wybór felg do samochodu wiąże się z koniecznością weryfikacji dostępnych na rynku modeli. W tym celu niezwykle przydatny może okazać się ranking felg, w którym zestawione zostają najlepsze felgi aluminiowe lub stalowe. To pozwala na szybkie zorientowanie się w możliwościach i ułatwia dobór optymalnych felg do konkretnego pojazdu.

Podstawowa decyzja dotyczy materiału, z jakiego felgi są wyprodukowane – można zatem zaopatrzyć się w felgi aluminiowe lub stalowe. Niezaprzeczalną zaletą aluminium jest estetyka, jednak okazuje się, że felgi stalowe są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, są także tańsze. Wybór może zatem okazać się trudny, dlatego warto posiłkować się starannie skomponowanymi rankingami – zawierają one najbardziej popularne i sprawdzone felgi, pochodzące od cenionych w branży producentów.

 

Felgi aluminiowe i stalowe – najlepsze marki w atrakcyjnych cenach

Wybierając felgi aluminiowe, należy pamiętać, że ich użytkowanie nie jest zalecane zimą – aluminium jest co prawda kryte warstwą podkładu antykorozyjnego oraz malowane wybranym kolorem i lakierem bezbarwnym, jednak może zdarzyć się, że w wyniku długotrwałej styczności z solą drogową ulegnie uszkodzeniu. Ponadto, wobec trudnych warunków na drodze w okresie zimowym, nie warto montować bardziej podatnych na uszkodzenia i droższych w naprawie felg aluminiowych. Będą one jednak doskonałym rozwiązaniem do opon letnich. Wśród wiodących marek modeli aluminiowych wymienić należy ENZO, oferującą felgi aluminiowe srebrne o wieloramiennym wzorze i wykończone imponującym połyskiem. Na uwagę zasługują również felgi DOTZ – dostępne w wersji srebrnej lub czarnej, wykończone matowo i zdobione unikalnymi wzorami. Marka DEZENT także plasuje się na wysokich pozycjach rankingów branżowych – jej felgi aluminiowe można zoptymalizować pod względem parametrów do konkretnego samochodu, a także preferencji wizualnych i użytkowych kierowcy.

 

A może felgi stalowe?

Alternatywę dla aluminiowych felg stanowią felgi stalowe – ich przewaga w użytkowaniu zimą jest kontrowersyjna i wzbudza dyskusje, jednak bez wątpienia felgi te są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w naprawie, a także zdecydowanie mniej kosztowne. Wśród wiodących marek felg stalowych wymienić należy producenta MW, którego felgi zajmują szczytowe miejsca w wielu rankingach. Magnetto Wheels uznawane są za uniwersalne, gdyż można dopasować je do każdego pojazdu, a marka ta słynie z tworzenia trwałych, odpornych i wysokojakościowych produktów, docenianych przez kierowców. Warto zwrócić uwagę także na stalowe felgi KFZ, które jako jedne z nielicznych towarzyszą wspomnianym felgom MW na wysokich pozycjach popularności.

Jak widać, producenci felg starają się odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby kierowców, oferując im rozmaite modele – najlepsze felgi stalowe i aluminiowe zazwyczaj odnaleźć można na wysokich pozycjach rankingów, które podpowiadają, jakie felgi wybrać, by cieszyć się ich funkcjonalnością oraz estetyką.

Źródło: Oponafelga.pl / art. sponsorowany

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: