Najeżdża nowy Hyundai Bayon

Moda na podwyższane samochody typu SUV czy Crossover nie słabnie. Każda marka, która chce liczyć się na rynku po prostu musi mieć taki samochód. Można postawić nawet tezę, że samochody te powoli wypierają swoje “niższe” odpowiedniki. Nie tak dawno włoski Fiat potwierdził produkcję Tipo w podwyższanej wersji Cross. Alfa Romeo zaś zapowiada, że nowy SUV Tonale będzie naturalnym następcą Giulietty.

Ciesząca się coraz większą popularnością marka Hyundai tutaj również postanowiła zaskoczyć swoich klientów. Po wycofaniu ze sprzedaży podwyższanego modelu klasy B – ix20, w gamie koreańskiej marki powstała wolna przestrzeń.

Wszystko wskazuje na to, że zostanie ona zapełniona przez zupełnie nowy samochód należący do klasy B. Stylistyka samochodu będzie przypominać auta terenowo-rekreacyjne. Hyundai Bayon – bo tak będzie nazywał się nowy model ma trafić do europejskich salonów sprzedaży w I połowie 2021 roku.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Hyundai

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.