Site icon Moto Pod Prąd

Nadchodzi nowy Fiat Tipo

03 Tipo Cross

03 Tipo Cross

Dla wielu osób tytuł może być pewnym nadużyciem. Patrząc jednak na to, co przedstawił włoski producent – wydaje mi się właściwy. Fiat zaprezentował właśnie całkowicie nową wersję tego popularnego modelu. Do wersji hatchback, sedan i kombi dołączyła wersja Cross.

Fiat Tipo Cross to nic innego jak podwyższona wersja oparta na opcji hatchback. Nowy model otrzymał komplet czarnych osłon chroniących ranty błotników, jak i zderzak. Srebrne wstawki w jego dolnej partii nawiązywać mają do osłon stosowanych w samochodach terenowych. Drobne zmiany w zawieszeniu oraz zastosowanie kół o większym rozmiarze wpłynęło na nieco większy prześwit. W porównaniu do wersji standardowej jest on wyższy o 4 cm. Jak zapewnia producent Tipo Cross nie będzie dostępne z napędem na cztery koła.

Chociaż oficjalne ceny nie są jeszcze znane, spekuluje się, że Fiat Tipo Cross będzie kosztował w Niemczech około 14 000 Euro.

Prezentacja Fiata Tipo Cross stała się doskonałą okazją do odświeżenia pozostałych wersji modelu. Wszak Tipo sprzedawane jest bez większych zmian nieprzerwanie od 2016 roku. Wersja po liftingu odznacza się przede wszystkim całkiem przeprojektowanym przednim pasem. Jego centralnym punktem jest nowe, spore logo Fiat. Reflektory przednie jak i lampy tylny wykonane zostały w technologii LED. Przy okazji liftingu wzbogacono także ofertę felg ze stopów lekkich o nowe wzory.

Zmianą uległo także wnętrze. Dwie największe nowości to: elektroniczne zegary oraz całkowicie nowy, dotykowy ekran do sterowania multimediami. Ekran ten ma przekątną 10,5 cala. Zauważyć można również zmienioną kierownicę, która wydaje się teraz zdecydowanie mniej masywna oraz nowe wzory tapicerki.

Wstępne informacje mówią o tym, że nowe Tipo trafi do salonów sprzedaży jeszcze w tym roku.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Fiat

Exit mobile version