Nadchodzi Corvette ZR1

W sieci pojawiły się zdjęcia nowego muscle cara ze zmniejszonym kamuflażem.

 

Mimo, że pojazd jest cały czas dość dobrze zamaskowany, można wyciągnąć pewne wnioski z tego, co widać na zdjęciach prototypu. Masywne opony, ogromne hamulce i delikatnie poszerzone błotniki sugerują naprawdę szerokie możliwości dynamiczne. Przednie maskowanie skrywa zapewne większe wloty powietrza do chłodzenia silnika oraz dodatkowy wlot dla dużego kompresora. Z tyłu prototypu widać dwie małe podstawki dla skrzydła, w które ten egzemplarz nie jest wyposażony. Skrzydło to będzie się dało regulować elektrycznie w zależności od potrzeb.

 

Źródła mówią, że nowe ZR1 dostanie silnik 6.2 V8 z doładowaniem o mocy około 700 KM, co oznacza wzrost o ponad 60 koni w stosunku do C6 ZR1. Znając możliwości poprzednika nowe Corvette ma naprawdę wysoko zawieszoną poprzeczkę. Taka moc oznacza osiągi na poziomie Lamborghini Aventador, zapewne za mniej niż połowę jego ceny. Czekamy więc niecierpliwie na oficjalne komunikaty.

 

Bartłomiej Puchała

Fot. Motor1.com

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.