Nadchodzi Abarth 595 w wersjach limitowanych

Abarth to włoska marka samochodów, którą dosyć rzadko możemy spotkać na ulicach polskich miast. Do nie dawna w jej ofercie znajdowały się sportowe wersje Fiatów – 124 Spider oraz Punto Evo. Aktualnie oferta składa się tylko i wyłącznie z modelu 500 w różnych konfiguracjach. Do tego grona dołączają właśnie limitowane wersje Abarth 595 Scorpioneoro oraz Abarth 595 Monter Energy Yamaha.

Abarth 595 Monster Energy Yamaha 2

Abarth 595 Monster Energy Yamaha wyróżnia się nadwoziem w czarno-niebieskiej tonacji, którą ożywia matowo-szara powierzchnia klamek drzwi oraz spojlerów. Wersja ta powstała w celu upamiętnienia rozpoczętej w 2015 roku współpracy pomiędzy włoską marką, a producentem motocykli Yamaha.

Abarth 595 Monster Energy Yamaha 0

Abarth 595 Scorpioneoro z kolei występuje standardowo z czarnym lakierem nadwozia, który ciekawie kontrastuje z elementami dekoracyjnymi którymi są wykończone złotym kolorem 17-calowe felgi aluminiowe czy znaczek skorpiona naklejony na masce.

Pod maską tego modelu znajdziemy dobrze znany silnik o pojemności 1,4 litra i mocy 165 KM. Pozwala on rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 7,3 s. Jednostka ta standardowo współpracuje z skrzynią manualna. Dla zainteresowanych innym rozwiązaniem jest także dostępna skrzynia automatyczna wyposażona w łopatki przy kierownicy.

Abarth 595 Scorpioneoro 2

Warto zaznaczyć, że każda z opisywanych wersji Abartha będzie dostępna w limitowanej ilości 2000 sztuk.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Abarth

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.