Nadchodzące debiuty Pagani i Kii

W styczniu zadebiutuje Kia GT, a w marcu wyczekiwana Pagani Huayra Roadster. Oto zdjęcia poglądowe opublikowane przed producentów.

 

Kia pokazała koncept modelu GT już w 2011 roku i od tamtej pory nieustannie spekulowaliśmy kiedy wreszcie flagowy model zostanie zaprezentowany. Stanie się to dokładnie 8 stycznia 2017 r., a producent opublikował ostatni teaser dotyczący tego modelu. Dowiedzieliśmy się z niego, że topowa wersja będzie zasilana silnikiem turbodoładowanym, prawdopodobnie w układzie V6. Pozostałe silniki będą czterocylindrowe, połączone zarówno z przekładnią manualną jak i z automatem. GT ma przyspieszać do 100 km/h w 5,1s stając się najszybszą seryjną Kią w historii.

 

 

Tymczasem Pagani uchyliło nieco kurtynę w sprawie nadchodzącej Huayry Roadster. Ten hipersamochód miał zadebiutować w sierpniu podczas konkursu w Pebble Beach, ale odłożono to na później. Do tej pory widziało ją tylko kilku potencjalnych klientów podczas pokazu za zamkniętymi drzwiami w manufakturze Pagani we Włoszech. Prawdopodobnie Roadster dostanie taki sam zdejmowany panel z włókna węglowego jak kiedyś w przypadku Zondy. Znając obsesję Horacio na punkcie redukcji masy nie powinna ona być znacząco większa niż 1350 kg, jak w coupe. Silnik pozostanie ten sam: potężne 730-konne V12 od AMG o pojemności 6.0 litrów. Przewidywana wielkość produkcji to 100 sztuk. Potwierdzona data debiutu to marcowy salon w Genewie.

 

Bartłomiej Puchała

 

 

 

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.