Nadajnik GPS do samochodu – na czym polega jego fenomen?

Niewielki nadajnik montowany do pojazdu lub pracujący na zasadzie plug&play zapisuje trasy w najdrobniejszych szczegółach, a potem analizuje je pod kątem ekonomicznym. Lokalizatory GPS najpierw zrewolucjonizowały firmowe floty, a potem zaczęły gościć w prywatnym pojazdach. Wszystko dla oszczędności i bezpieczeństwa.

Od kiedy firmy zaczęły prowadzić zdalną kontrolę nad pojazdami osobowymi i dostawczymi oraz maszynami, oszczędzają do 30% kosztów miesięcznie. Ponadto mogą monitorować pracę wielu ludzi i sprzętu jednocześnie. Wszystkie potrzeby w zakresie monitorowania lokalizacji, czasu pracy, czy pilnowania terminów przeglądów zastąpiły szereg prac administracyjnych. Wystarczyło zamontowanie nadajnika GPS, rejestrującego trasy oraz aktywności pojazdu 24/h.  

Z jakich funkcji do lokalizacji GPS korzystają firmy?

Jest kilka podstawowych funkcji, bez których nie da się efektywnie monitorować floty, a które decydują o oszczędnościach. Są to:

  1. Pozycja na żywo
  2. Historia podróży
  3. Raporty z podróży
  4. Dekodowanie adresów

Taki pakiet funkcji do monitoringu GPS zapewni flocie korzyści polegające na monitorowaniu pojazdu, sprawdzaniu przebytych tras, analizie podróży pod kątem ilości pokonanych kilometrów, a także czasu podróży. Może się wydawać, że łatwo się w tym pogubić, ale nic bardziej mylnego.

Nadajnik GPS przedstawia informacje o podróżach w systemie komputerowym lub na urządzeniach mobilnych. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, a obsługa jest niezwykle intuicyjna. System GPS sam podpowiada nam nieprawidłowości w użytkowaniu pojazdu i zwraca uwagę na błędy. Z taką wiedzą można lepiej planować pracę i poprawiać sposób eksploatacji pojazdów przez kierowców. Bardziej zaawansowane funkcje monitorowania floty, dotyczą ecodrivingu oraz kontroli poziomu i spalania paliwa. Ocena stylu jazdy przy jednoczesnej kontroli paliwa daje okazję do lepszego poznania pracownika i podniesienia jego umiejętności za kierownicą.

Ciekawe rozwiązania GPS monitoringu

Niektórzy uważają, że cięcie kosztów za paliwo jest już wystarczającą korzyścią kontroli pracowników. Jeśli jednak firma inwestuje w zdalny monitoring i w czasie rzeczywistym może zarządzać flotą, to również optymalizuje koszty związane z czasem pracy. A jak powszechnie wiadomo, czas to pieniądz. Otrzymywanie natychmiastowych powiadomień z trasy, umożliwia zlecanie dodatkowych zadań pracownikowi, podnosi efektywność i eliminuje koszty związane z pustymi przelotami.

Dodatkowo,  otrzymując alerty o przekroczeniu prędkości, użytkownik jest na bieżąco informowany i może w tej samej chwili reagować, zwiększając bezpieczeństwo na drodze. Wszystko zależy od potrzeb, a te można dopasować do siebie bardzo indywidualnie.

Nadajnik GPS 2 1024x683

Z jakich funkcji do lokalizacji GPS korzystają prywatni użytkownicy

Klienci prywatni chcą mieć możliwość zlokalizowania swojego samochodu lub motocykla na wypadek kradzieży. Innym sposobem na wykorzystanie lokalizatora GPS w prywatnym użytkowaniu jest kontrola młodego kierowcy. Obecnie nie ma na rynku innego urządzenia, które z taką dokładnością zapisuje wszystkie szczegóły podróży. Użytkownik monitorujący młodego kierowcę, w dowolnym czasie zyskuje wiedzę na temat stylu jazdy kierowcy. To wszystko za sprawą nadajnika GPS, który zapisuje takie parametry jak: największe i średnie prędkości, spalanie, miejsca i czas postojów, miejsca parkowania, czas jazdy, dystans.

Poza wysyłaniem powyższych informacji, które wyświetlają się użytkownikowi na aplikacji, urządzenie posiada wewnętrzną baterię, która nawet po odłączeniu od zasilania, będzie wysyłać i zapisywać swoją pozycję na mapie. Wszystko dzieje się online, na żywo, z dostępem 24 h na dobę. Co może zrobić kierowca prywatnego pojazdu mając zainstalowany nadajnik GPS:

  1. Zdalnie odłączy rozrusznik
  2. Otrzyma powiadomienia o nieautoryzowanym użyciu
  3. Zareaguje w przypadku kradzieży
  4. Zlokalizuje pojazd w Polsce oraz na terenie UE

Na jaki nadajnik GPS warto się zdecydować?

Jedne lokalizatory montuje się do pojazdu, a drugie tylko wpina. Wszystko z myślą o wygodzie użytkownika. Kiedy samochód przypisany jest do jednego użytkownika, warto zdecydować się na nadajnik montowany na stałe. Jeśli samochód jest współdzielony, wówczas zasada działania plug&play będzie wygodna i przyniesie te same korzyści. Oferta sklepu to nie tylko nadajnik, ale także abonament, pozwalający na aktywację dodatkowych usług.

Źródło: Ikol.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy