Na jaki model Opla Astry warto się zdecydować?

Obecny rynek wypełniony jest autami i to zarówno tymi używanymi, jak i nowymi, które czekają na swojego pierwszego właściciela. Niezależnie od stanu licznika, kluczowe jest znalezienie samochodu, który będzie spełniał potrzeby kierowcy, zapewniając mu wygodną jazdę po mieście czy też poza miastem, ale również na wiejskich bezdrożach. Choć ciężko wybrać markę i model spełniające wszystkie oczekiwania współczesnych właścicieli aut, to Opel Astra jest jednym z częściej polecanych samochodów w różnych segmentach. Model produkowany jest od 1991 roku, a od tego czasu pojawiło się już pięć generacji Astr, z czego trzy ostatnie (Opel Astra H, J i K) uznawane są za te najnowocześniejsze. Czym się wyróżniają i na jaki konkretnie warto się zdecydować – sprawdź, co skrywa Opel Astra.

Opel Astra nowej i starej generacji – na co należy zwrócić uwagę przy okazji przeglądania kolejnych ofert?

Jednym z kluczowych aspektów doboru auta jest uwzględnienie tego, w jakim roku zostało wyprodukowane i jaki ma ono przebieg. Często bowiem na przestrzeni lat, dany modelu zostaje ulepszony o szereg poprawek i choć samochód może mieć przejechany nie wiele kilometrów, to ze względu na wiek, nie będzie się ono prezentowało tak dobrze, jak współczesne auta. W przypadku Opla Astry K jest to najnowsza wersja tego modelu, która została wprowadzona w 2015 roku. To tzw. piąta generacja, która cechuje się nowoczesnym designem karoserii, a ilość dodatków dostępna w podstawowej wersji potrafi zaskoczyć.

Niemniej, wciąż ciekawym wyborem jest Astra z trzeciej generacji – zobacz Opla Astrę H, który był produkowany od 2004 roku, jednak dziś dalej stanowi ciekawa propozycję, zwłaszcza dla osób ceniących wygodną jazdę po mieście. Kompaktowe rozmiary wersji hatchback sprawiają, że Opel Astra H idealnie nadaje się do poruszania po wąskich, miejskich uliczkach. Z kolei rozwiązania wprowadzone wraz z nadejściem czwartej generacji i Opla Astry J pozwoliły na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w kwestii parkowania czy jazdy po miejskich osiedlach.

Czym wyróżniają się nowe wersje Opla Astry?

Opel Astra K należy do piątej generacji tego modelu i bardzo szybko zyskał sobie popularność zarówno wśród kierowców szukających auta dla całej rodziny, jak i wygodne samochodu do jazdy po mieście czy dłuższych trasach. Dużym udogodnieniem dla wielu kierowców okazała się 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów, która połączyła wygodę jazdy po mieście z dużymi prędkościami, jakie można rozwinąć na drogach szybkiego ruchu. Przy tym wszystkim auto jest doskonale wygłuszone, a zestaw audio firmy Bose pozwala wsłuchać się w muzykę czy podcast, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu jazdy.

Innym udogodnieniem Opla Astry K, które ułatwią jazdę nocą, są przednie reflektory matrycowe IntelliLux wykorzystujące diody LED. Poprawia to widoczność i jednocześnie nie oślepia innych kierowców, a rozbudowany system czujników i systemów pozwala na wygodne parkowanie czy jazdę po drodze wielopasmowej, zmniejszając tym samym ryzyko wypadku.

Źródło: Allegro / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy