Na co zwrócić uwagę wynajmując busa?

Wynajęcie busa to coraz częstsza usługa. Zwłaszcza w okresie ferii zimowych czy wakacji. Jest to doskonały środek transportu, w którym zmieści się cała rodzina, czy grupa znajomych, a także wszystkie bagaże. Podróż busem, szczególnie w dalsze trasy jest bardzo komfortowa. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, podczas wyboru busa. 

Wynajem busa – o czym pamiętać?

Wynajem busa to bardzo interesująca usługa. Samochody można wynajmować krótko lub długoterminowo. Podejmując decyzję należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii, dzięki czemu podróż będzie z pewnością komfortowa i wygodna. 

Wynajem busa – opinie 

Decydując się na wynajem busów w pierwszej kolejności warto zapoznać się z opiniami dostępnymi w Internecie. W ten sposób można sprawdzić jakoś usług świadczonych przez firmę. Można zapoznać się tam z informacjami m.in. na temat obsługi, a także na temat stanu technicznego pojazdów. Bardzo ważne jest to, aby firma zapewniała busom regularne kontrole techniczne. 

2021 11 19 14 34 05 f37f786435ba7aa099897e362408541c png Zdj cia
Praca Niemcy – Asmo-solutions.pl

Rezerwacja pojazdu i jego odbiór 

Transport osób to bardzo prężnie rozwijająca się gałąź na rynku. Dlatego konkurencja jest nie mała. Warto więc zapoznać się z jakością pełnionych usług w każdej firmie, aby mieć pewność, że podejmuje się dobrą wiadomość. W dzisiejszych czasach zupełnym standardem jest możliwość rezerwacji pojazdów online. Jednak należy pamiętać, że korzystając z takich usług trzeba samodzielnie dojechać do placówki i odebrać samochód. 

System rezerwacji powinien być także przejrzysty, jasny i prosty. Ważne jest także to w jakieś formie ma miejsce odbiór busa oraz jego zwrot. Często siedziba jest tylko jedna, niekiedy samochody można odebrać w kilku miejscach. 

Warto także zaznaczyć, że niektóre wypożyczalnie oferują dostarczanie pojazdów pod adres wskazany przez klienta, bez konieczności osobistego stawiania się w siedzibie firmy. Niezależnie od tego, jak będzie wyglądał odbiór, należy pamiętać, że bus powinien mieć pełny bak, a jego stan powinien być idealny. 

Wynajem busa 2

Limit przejechanych kilometrów 

Decydując się na wynajem budów, szczególnie na dłuższy czas, należy zwrócić uwagę na limit kilometrów. Najlepszą opcja jest wybór wypożyczalni, które nie mają w tym zakresie żadnych limitów. Jest to bardzo ważne, ponieważ ewentualne przekroczenie ilości kilometrów jest za każdym razem dodatkowo płatne. 

Stan techniczny busa

Wypożyczany pojazd powinien także wyróżniać się bardzo dobrym stanem technicznym. Istotne jest ciśnienie w oponach, sprawny system hamowania, system ABS, system isofix, gdy podróżuje się z dzieckiem. 

Przed wynajmem pracownik powinien pokazać dokumenty dotyczące aktualnego stanu pojazdów. W dowodzie rejestracyjnym, należy sprawdzić datę ostatnich przeglądów. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę? 

Wynajem autobusów i busów, jak wspomniano wcześniej to bardzo popularna usługa. Z uwagi na duża konkurencyjną, warto też zapoznać się z opcja wynajmu busów z dodatkowymi udogodnieniami, które mają pozytywny wpływ na komfort podczas jazdy. Do najważniejszych kwestii należy:

  • -klimatyzacja, 
  • -podłokietniki, 
  • -przyciemniane szyby,
  • -nagrzewnica, 
  • -tempomat.

Warto pamiętać, że istnieje także możliwość wynajmu busa z kierowcom. 

Wynajem busów Olsztyn to bardzo ważna kwestia. Nie podejmuje się decyzji tylko na temat modelu, czy kwoty, którą należy poświęcić. Warto też wziąć pod uwagę dodatkowe kwestie, o których wspomniano wcześniej. Najważniejszą kwestią jest jednak stan techniczny pojazdu. Wiąże się on z bezpieczeństwem podróży. Nigdy nie powinno się wynajmować pojazdu, który nie ma ważnego przeglądu technicznego. 

Źródło: Kondratowicz Transport / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy