Na co zwrócić uwagę przy kupnie monitora kondycji?

Dzięki urządzeniu do monitorowania kondycji możesz zawsze mieć oko na swoje postępy i sukcesy w treningu – a monitor aktywności może również pomóc w codziennym życiu. Ile kroków zrobiłem dziennie? Jak szybki był mój puls podczas biegania? Czy osiągnąłem cel fitness, który sobie wyznaczyłem? Huawei band 6 odpowie na to i wiele więcej i zmotywuje Cię do przyjęcia bardziej sportowego stylu życia.

1. Monitor aktywności: dlaczego dobry wyświetlacz jest tak ważny?

Proste trackery fitness za mniej niż 100 złotych mają zwykle tylko mały wyświetlacz LCD, który prawie nie pokazuje żadnych informacji. Może to wystarczyć również do uprawiania sportów wewnątrz, ale jeśli często nosisz monitor aktywności przez cały dzień i podczas zajęć sportowych na zewnątrz, powinieneś zwrócić uwagę na solidny wyświetlacz. Ważne jest, aby był czytelny w świetle słonecznym i był wystarczająco duży, gdy używasz nad nim trackera.

Wiele przystępnych cenowo monitorów fitness pokazuje tylko czas i liczbę wykonanych kroków. Wszystko inne można odczytać i ocenić tylko na komputerze lub smartfonie, a nie bezpośrednio w trakcie lub wkrótce po treningu. Najlepsze produkty zapewniają lepsze informacje w ruchu.

2. Kiedy monitor fitness powinien mieć czujnik GPS?

Prawie wszystkie dzisiejsze smartfony mają czujnik GPS, a monitory fitness mają tę funkcję tylko w droższych modelach. Funkcja GPS jest ważna dla wszystkich sportowców, którzy regularnie pokonują wiele kilometrów – czy to biegając, czy jeżdżąc na rowerze. Fitness Tracker może następnie rejestrować dokładną trasę za pomocą GPS, a także rejestrować przebyty czas i prędkość. Jeśli chcesz z czasem poprawić swój stan i chcesz to dokładnie śledzić, nie powinieneś rezygnować z funkcji GPS.

GPS nie jest wymagany do liczenia dziennych kroków. Wrażliwe czujniki w monitorze fitness odbierają ruch i mogą na jego podstawie określić dokładną ilość kroków.

3. Fitness Tracker z pulsometrem / pulsometrem

Coraz więcej trackerów fitness może teraz mierzyć puls. W przeszłości do pomiaru tętna często potrzebny był dodatkowy pasek na klatkę piersiową. Teraz, dzięki czujnikom, wiele trackerów fitness może to zrobić bez nich. Jest to bardzo wygodne, szczególnie dla początkujących. Monitory fitness z czujnikami tętna, takie jak Huawei Band 6, będą wibrować lub emitować sygnał dźwiękowy, gdy tylko ustawione tętno zostanie przekroczone lub nie zostanie osiągnięte. Jest to przydatne na przykład podczas treningu interwałowego, ale także podczas normalnego joggingu dla początkujących.

4. Ocena wyników za pośrednictwem aplikacji

Jaki jest pożytek ze wszystkich zebranych danych, jeśli nie można ich ocenić? Większość producentów oferuje własne aplikacje i strony internetowe, za pośrednictwem których sportowcy mogą łatwo przenosić i oceniać dane. Zakres funkcji jest bardzo różny, a w szczególności mniejsze marki oferują tylko kilka opcji oceny. Połączenie aplikacji i strony internetowej jest idealne, jeśli sam monitor aktywności nie przeprowadza żadnych istotnych ocen. Jeśli jednak dane są najpierw przesyłane do smartfona, trenujący mogą zobaczyć pierwsze wyniki natychmiast po treningu lub nawet w jego trakcie.

W przypadku wielu trackerów najpierw musisz przenieść dane do chmury producenta za pomocą smartfona – więc połączenie internetowe jest obowiązkowym wymogiem synchronizacji. Następnie możesz porównać swoją wydajność i statystyki na stronie producenta. Możesz zobaczyć zakres cech i funkcji danego monitora monitora fitness, jeszcze przed zakupem np. pobierając bezpłatną aplikację na swój smartfon.

Źródło: Huawei / mat. partnera

Dyskusja

komentarzy